• Miejsce dla osób niepełnosprawnych -dyskusja

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #32982  autor: Dziki
 02 sie 2016, 18:06
Nie ma tematu, "co znalazłeś u siebie idiotycznego w miejscu zamieszkania", więc wkleję tu.
Wracam z pracy, a tu takie dzieło sztuki dziś pod blokiem... :D
Teraz to już będę to miejsce widział z pracy mimo, iż pracuję 5,5 km od domu...:D
Według mnie jeszcze za mało widoczny kolor, powinni to zrobić tak "PUZZLE"
Nie to, żebym coś miał do niepełnosprawnych, ale to miejsce nawet całkowicie niewidomy kierowca zauważy.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 08:22 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniony temat.
 #33330  autor: KiDMaN
 05 sie 2016, 09:08
Panowie i Panie jako od czasu do czasu mam możliwość parkowania na miejscach dla inwalidów to się wypowiem.

Dlaczego są takie szerokie ? A po to żeby osoba niepełnosprawna nie wyjdzie z samochodu tak sprawnie jak osoba zdrowa. Żeby wyjść czasem trzeba na maksa otworzyć drzwi i podstawić wózek czy inny sprzęt. Na zwykłym miejscu raczej tego nie zrobisz. Każdy dobrze wie że czasem trzeba wciągnąć brzuch i wysiąść.
To nie tak że osoba niepełnosprawna ma więcej miejsca po to by się jej lepiej parkowało.

Druga kwestia z miejscami dla niepełnosprawnych których np na osiedlu jest X, a nikt tam nie parkuje. To niestety jest głupota developera. Głupota i utrudnienie zarówno dla mieszkańców jak i dla samej osoby niepełnosprawnej. Skąd developer może wiedzieć z góry ile osób będzie potrzebowało takiego miejsca i gdzie ?
Moim zdaniem miejsce powinno zostać domalowane na prośbę osoby niepełnosprawnej. Wtedy jest taka ilość miejsc ile osób potrzebujących oraz dodatkowo miejsce jest ustalane, tak by takiej osobie było najwygodniej.

Odnośnie wpisu o karanie osób które posiadają kartę a nie parkują na takim miejscu.

Otóż karta jest wydawana nie na samochód, ale na osobę. W moim przypadku jeśli jadę sam to nie wystawiam karty przy szybie i nie parkuje najbliżej wejścia do marketu lub na każdej wolnej kopercie. Robię to tylko wtedy, gdy jadę z córką na którą jest karta i takie miejsce jest wolne.

Teraz dwie sytuacje. Pod blokiem, marketem, gdziekolwiek gdzie jest koperta. Jadę sam i parkuje normalnie. Czyli powinienem być ukarany ? No przecież odwrócę kartę i nie będzie widać że to na córkę a będzie więcej miejsca dla innych osób bez karty.

Druga sytuacja. Jadę z córką np do szpitala. Na ulicy jest koperta, ale zajęta przez inna osobę, obojętne czy niepełnosprawną czy bardzo potrzebującym kierowcą BMW. Parkuje gdzie mogę. Kierowca z koperty odjeżdża. Ja wracam po jakimś czasie, koperta jest w tedy wolna. Też powinienem zostać ukarany ?

Niestety w naszym kraju jest jak jest i tak jak pisał Dziki, karty posiadają osoby, które je sobie załatwiły bo maja znajomości. Bezmózgie developerzy na start zakładają określoną liczbę i lokalizacje kopert. Kierowcy stają gdzie chcą a często naprawdę potrzebujący muszą walczyć o taką kartę.

Sam przez 4 lata starałem się o taką kartę w zasadzie w jednym celu. Po to gdy jadę do szpitala na Strzelecka w Krk by móc spokojnie wyjść z auta, wyciągnąć dziecko i zanieść wózek obładowany do granic możliwości w torby. Niestety na ww ulicy jeździ się na lusterka a znalezienie miejsca graniczy z cudem. Ulica jednokierunkowa, wiec jak wjedziesz to nawrotka równa jest objazdowi na kilometr drogi.
Nie raz smarowałem z pod galerii krk bo tylko tam mogłem zaparkować, pchając wózek, osłaniając dziecko przed deszczem i tachać sporo bagażu. Do tego droga nie najprostsza bo objazdami. Wózkiem nie wszędzie przejedziesz, leje śnieg, deszcz ale idziesz bo nie robisz tego dla siebie.
I serio teraz powinienem jeszcze dostać karę bo zaparkowałem na zwykłym miejscu bo gdzie indziej nie mogłem lub było zajęte ?

Na koniec o zdjęciu od którego się dyskusja rozpoczęła. Szerokość ok, kolor bezsensu. Koperta to koperta, znak to znak. Ktoś miał za dużo pieniędzy na farbę i dość rozszerzona fantazję.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 08:24 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniony temat.
 #33368  autor: Toolbox
 05 sie 2016, 11:58
Koledzy deweloper nie robi określonej liczby kopert dla niepełnosprawnych bo lubi tylko dlatego, że wyraźne przepisy określają ile na danym parkingu ma być takich kopert. Jest to uzależnione od ogólnej liczby miejsc parkingowych. Jeśli nie wyznaczy kopert nie dostanie odbioru inwestycji. Więc dewelopera nie interesuje czy ktoś tam faktycznie będzie parkował tylko dostosowuje się do wymogów ustawy :)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 08:25 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniony temat.
 #33483  autor: kenas
 06 sie 2016, 14:52
U nas w Poznaniu zaczęli malować miejsca dla niepełnosprawnych na niebiesko jak na zdjęciu. I wg mnie ma to sens. Raz, że miejsce jest lepiej widoczne dla zainteresowanych jak i mi jako kierowcy od razu rzuca się w oczy, że tam nie mogę stanąć. Zwykła koperta czasem jest dla załadunku/wyładunku a niebieska to od razu wiadomo dla kogo.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 08:26 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniony temat.
 #33484  autor: grembi
 06 sie 2016, 15:00
Co to za różnica po co namalowali kopertę? Dla każdego normalnego kierowcy jest to znak żeby tam nie parkować.

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 08:26 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniony temat.