• Ubezpieczenia - jakie i gdzie najtaniej?

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #33011  autor: Sagan07
 02 sie 2016, 20:27
Oprócz tego, że sierpień jest miesiącem trzeźwości to na domiar złego kończy mi się ubezpieczenie Bravo. Pytanie gdzie macie ubezpieczone swoje pojazdy i jakie doświadczenia z ubezpieczycielami? Mi najtańsza oferta wychodzi z LINK4, lecz patrząc na opinie mam obawy co do tej firmy (chociaż pewnie każdy ubezpieczyciel jak przyjdzie co do czego to będzie się migał od wypłaty odszkodowania). Przebitka jest dość duża (około 1600 zł vs 2300 zł w dotychczasowym Allianz). Może ktoś z forum zajmuje się ubezpieczeniami i może coś doradzić w tej kwestii (lub nawet sprzedać)? Interesuje mnie pełny pakiet OC+AC+NNW (plus udogodnienia typu stała wartość pojazdu przez cały rok i ewentualnie inne - niesprecyzowane, do rozważenia jako dodatek do oferty).

Ogólnie zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami.
 #33098  autor: 68oct
 03 sie 2016, 14:03
Sagan07 pisze:W Generali wychodzi 3800 zł. Pewnie dlatego, że dopiero w październiku będę miał 26 lat (a co tam, że prawo mam od 8 lat). Jakbym kupił Bravo dwa miesiące później to byłbym pewnie traktowany przez ubezpieczycieli jak ojciec, który jest współwłaścicielem.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Dopłatę za wiek będziesz miał wszędzie, nie wiem jedynie jakiej wysokości. Najlepszym rozwiązaniem jest dopisanie się do polisy taty, po roku możesz się wypisać i "na swoim" masz już zniżki takie jak wcześniej z tata:)
Generali to dotyczy, nie wiem jak innych ubezpieczalni, ja tak zaczynalem;)
 #33109  autor: Sagan07
 03 sie 2016, 14:54
No właśnie ojciec jest współwłaścicielem Bravo i chyba siłą rzeczy jestem dopisany do jego polisy.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 #33117  autor: Misiekdg
 03 sie 2016, 18:08
68oct pisze:
Sagan07 pisze:W Generali wychodzi 3800 zł. Pewnie dlatego, że dopiero w październiku będę miał 26 lat (a co tam, że prawo mam od 8 lat). Jakbym kupił Bravo dwa miesiące później to byłbym pewnie traktowany przez ubezpieczycieli jak ojciec, który jest współwłaścicielem.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Dopłatę za wiek będziesz miał wszędzie, nie wiem jedynie jakiej wysokości. Najlepszym rozwiązaniem jest dopisanie się do polisy taty, po roku możesz się wypisać i "na swoim" masz już zniżki takie jak wcześniej z tata:)
Generali to dotyczy, nie wiem jak innych ubezpieczalni, ja tak zaczynalem;)
hmm z tymi zniżkami od taty to już nie jest tak jak kiedyś jak się wypiszesz to i tak lecisz od początku na swoje konto przynajmniej tak jest obecnie w kilku firmach nie wiem czy w każdych... przejmujesz zniżki od "taty" tylko wtedy jak jest właśnie współwłaścicielem ale twoje i tak lecą od zera ;)
 #34172  autor: grzegorz74
 13 sie 2016, 17:38
PZU to chyba najgorszy ubezpieczyciel, likwidacja szkody to dramat, brak kontaktu, odmowa zwrotu poniesionych kosztów. To jest nie tylko moja opinia, firma lekceważy klienta.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 #34175  autor: Misiekdg
 13 sie 2016, 19:24
Widzisz a w moim przypadku jedna z lepszych firm zero problemów w każdej kwestii a miałem już kilka szkód usuwanych w różnych samochodach i firmach ;) i nie wszystko odbyło się jak należy, to chyba jednak kwestia hmm regionu ? :)
 #34189  autor: jablkot
 13 sie 2016, 21:46
Też się z Tobą nie zgodzę. Co prawda nie korzystałem z PZU przy szkodzie motoryzacyjnej, ale mam ubezpieczone mieszkanie w PZU.. Niestety musiałem korzystać z ubezpieczenia bo mi troszku zalało pokój. Następnego dnia po zgłoszeniu szkody był u mnie rzeczoznawca, a kolejnego dnia miałem już wpłatę na konto. W dodatku poza kosztem zakupu nowych paneli i podkładu doliczyli także koszt roboczogodziny. Panele kładłem sam przed zalaniem i po, więc jeszcze na tym zyskałem i kupiłem sobie lepsze niż miałem wcześniej.
 #34204  autor: gumimis
 13 sie 2016, 22:38
Również mam pozytywne doświadczenia z PZU - podjechałem do ASO które jest autoryzowanym partnerem PZU, zgłosiłem szkodę która została od razu wyceniona i umówiłem się na naprawę auta. Żadnego przepychania się, wszystko zostało uznane, zrobione na oryginalnych częściach etc.
 #34211  autor: łysy
 14 sie 2016, 07:12
Ja jestem zadowolony z PZU. Zgłosiłem szkodę z likwidacji bezpośredniej i po 13 dniach od zdarzenia kasa była na koncie.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
 #38698  autor: rybsztein
 29 wrz 2016, 14:09
Porównujecie czasem OWU? Wiele się obiecuje w hasłach ale jak się wczyta w OWU to połowa to lipa - np. holowanie powyżej np. 30km od miejsca zamieszkania. Albo brak Zielonej Karty (normalnie to nie problem ale wyszło to jak jechałem do CRO a tam zonk bo musiałem jechać przez Bośnię) itd. itp. Np. Liberty Direct nie naprawia z AC na oryginalnych częściach i dla mnie to już dyskwalifikacja. Ogólnie ubezpieczyciele typu direct są tańsi ale warunki to jakaś pomyłka

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #38740  autor: jablkot
 29 wrz 2016, 21:30
Akurat mam ubezpieczenie w Liberty i dosyć dokładnie przestudiowałem OWU przed jego zakupem :-) Tak jak pisałeś na początku trzeba zestawić ze sobą OWU i cenę i wtedy można porównywać, bo porównywanie samych cen nie ma większego sensu (oczywiście jeśli chodzi o AC). Jeśli chodzi o OC to wiadomo - szuka się najtańszego. JA osobiście wybrałem sobie AC z rozliczeniem warsztatowym. W tym jakieś szyby, opony itd. Wiem, ze naprawa jest na zamiennikach, ale prawda jest taka, że mam nadzieję, że nie będę musiał nigdy tego wykorzystywać. Za to assistance wybrałem najwyższy czyli pomoc nawet pod domem i holowanie do 600 km, auto zastępcze na 7 dni + zasięg obowiązywania na terytorium całej Europy. Do tej pory nie korzystałem i mam nadzieję, zę nie będę musiał korzystać, ale i tak uważam, ze to dobra oferta. Płaciłem dwa miesiące temu niecałe 1300 zł.
 #38767  autor: kaz200
 30 wrz 2016, 11:57
Ja świadomie wybrałem tryb warsztatowy, przy starszych autach większa stłuczka w wariancie ASO może oznaczać szkodę całkowitą ( naprawę nieopłacalną 70% wartości pojazdu). Trzeba ten aspekt zawsze rozważyć.
 #38791  autor: wwtcka
 30 wrz 2016, 16:32
Zapewne chodziło ci o wariant kosztorysowy, a czytałeś dokładnie OWU? W zdecydowanej większości towarzystw w AC szkodę całkowitą kwalifikuje się gdy - i tu ważne - maksymalny koszt naprawy przekracza 70 wartości rynkowej pojazdu, czyli taki jaki byłby w ASO. Bez względu na zawarty wariant ubezpieczenia.
 #38802  autor: rybsztein
 30 wrz 2016, 19:44
Gdy idzie obliczyć odszkodowanie do wypłaty to liczą tak by było jak najmniej a gdy wylicza się szkodę całkowitą to nagle wszystko robi się strasznie drogie:)

Kaz200 przy szkodzie całkowitej dostajesz kasę i robisz sam, więc jaki wariant to jest bez znaczenia. Nie musisz w warsztatowym oddawać do ASO, możesz do tańszego. Ogólnie lepiej jednak jak chcesz zrobić samochód dobrze a nie na handel wybrać wariant warsztatowy i rozliczać się bezgotówkowo.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #38821  autor: wwtcka
 01 paź 2016, 01:42
@rybsztein z OC nie ma znaczenia ale przy AC z chwilą wypłaty
odszkodowania za szkodę całkowitą rozwiązuje się polisa i jeżeli chcesz mieć casco musisz ubezpieczyć się ponownie :)
Tapnięte z Lumii
 #71243  autor: grzech1991
 23 sie 2017, 14:45
Kupuje samo OC, brałem teraz w link 4. Doradca ładnie zszedł z ceną. Dorzucili mi gratis AC od żywiołów, ubezpieczenie opon i nawigację na telefon. Jestem mega zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #71255  autor: Dziki
 23 sie 2017, 15:47
Tobie się tylko tak wydaje, że dostałeś to gratis, ale jak to mówią wilk syty, i owca cała :D
Mają z góry ustaloną cenę jaką chcą uzyskać, obniża ją celowo.
Tobie się wydaje, że jest ok a on i tak dostał tyle ile chciał od początku i ile mu narzucono z góry, bo przecież nie będzie dopłacał ze swojej pensji.
Tak się właśnie manipuluje ludźmi, jeden jest podatny na to, inny nie - ja o tym wiem, jednak nie każdy jest taki sam...
Na temat tych gratisów, dodatków w ubezpieczeniach, manipulacji sprzedawców ubezpieczeń ( i nie tylko zresztą w tym sektorze ) mógłbym Ci dużo opowiedzieć, ale trzeba by równie dużo wódki przy tym wypić nie propagując tutaj oczywiście spożywania alkoholu - jakiegokolwiek ;)
 #71289  autor: jablkot
 23 sie 2017, 20:18
@Dziki dobrze prawi. @grzech1991 zapewniam Cię, ze ztego AC od żywiołów na 100 % nie uda Ci się skorzystać. Jak przewróci Ci się drzewo na samochód, to odrzucą szkodę, bo "nie zachowałeś szczególnej ostrożności parkując samochód przy drzewie" i takie tam. Wszystko fajnie wygląda przy sprzedaży, w praktyce rzeczywistość otwiera oczy i się okazuje, że w sumie mogłeś sobie odpuścić to i tamto bo i tak z tego nie masz szans skorzystać.

Dodano po 51 sekundach:
Inna sprawa, ze jeśli chodzi o samo OC to rzeczywiście chodzi o to, żeby kupić jak najtaniej. To poszkodowany ma później problem a nie Ty
 #100674  autor: jarjar94
 27 sie 2018, 22:36
@grzech1991, koszt NNW w przypadku polis samochodowych jest niski więc ja uważam, że warto. Prosty przykład: w wypadku samochodowym złamiesz poważnie nogę ( co wcale nie jest takie rzadkie jak się wydaje). W ramach NNW masz zwracane, przynajmniej częściowo, koszty leczenia, rehabilitacji, jeżeli potrzebne to koszty zakupu jakiś przedmiotów ortopedycznych itp. W przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu jest wypłacane świadczenie zależne od sumy ubezpieczenia. Może to nie są kosmiczne pieniądze, ale mogą naprawdę się czasami przydać, szczególnie jak popatrzy się na koszt takiego ubezpieczenia.
Co do wkładu własnego to tak jak pisze @rybsztein, zależy od ubezpieczyciela. Niektóre towarzystwa nie dają możliwości zniesienia wkładu własnego (z tego co pamiętam to tak kiedyś miała Proama), ale u większości za dodatkową opłatą można go znieść. W przypadku gdy masz auto w kredycie i jest cesja na bank to wtedy bank musi się jeszcze zgodzić w ogóle na możliwość wykupienia AC z udziałem własnym ;)
 #100696  autor: moris10
 28 sie 2018, 08:00
Co do NNW to w przypadku posiadania polisy na życie jest to całkowicie zbędne. W przypadku polis NNW na 6 czy 10 tys zł to już wogole szkoda każdej złotówki.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka