• Jaki telefon kupić - porady i opinie - co kupić ?

Moderatorzy: kubajg, metalman, Wochu

#73659  autor: grzech1991
 24 wrz 2017, 13:56
Mam apple watch i miałem Gear s2. W AW fajnie trzyma bateria, dostosowany do ekosystemu, blokada z iCloud aby nie ukradli. Jedyna wada to wygląd i intuicyjność, jednak Gear jest łatwiejszy w obsłudze.

I +1 do AW. najwyżej kup pasek metalowy z aliexpress.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #73699  autor: PingNoMore
 24 wrz 2017, 19:42
Panowie szukam telefonu z z konkretnymi funkcjami. Po pierwsze obsługa dwóch kart SIM, po drugie ekran podglądu (cos jak w Samsungu, Motoroli) i bardzo dobry aparat. W tej chwili używam Lumii 950 i w tym telefonie aparat jest naprawdę bardzo dobry.

Cena do około 2000 zł.
 #73700  autor: MichalO
 24 wrz 2017, 20:05
Honor 9 spełnia te warunki, a ja chcesz zaoszczędzić trochę to i 8 będzie ok (tylko tutaj dual sim jest kosztem karty pamięci).
 #73705  autor: siaj
 24 wrz 2017, 21:31
One plus 5, 2 karty sim, podwójny aparat z tyłu ( świetnie nagrywa wideo), cena trochę powyżej 2 tyś. Warto się zainteresować.
 #73711  autor: grzech1991
 24 wrz 2017, 22:13
Ostatnio s8 jest po 2200 zł już.

OP5 mam mieszane uczucia, na pewno jest opłacalny (chociaż i tak wolałbym G6, tylko nie ma dual sima). Fajnie jest na poczatku jak masz telefon, później muł i brak aktualizacji. Resztę wymogów spełnia z nawiązką.
 #73712  autor: siaj
 24 wrz 2017, 22:29
Miałem już bodajże 4 aktualizacje i nie widzę żeby choć trochę zwolnił, użytkuję go praktycznie od premiery także chwilę minęło. Kolega poprosił o propozycję więc podałem, dużo opinii jest juz na internecie więc można poczytać i porównać z innymi markami. Testowałem chwilę S8 kolegi i faktycznie fajny telefon, w codziennym użytkowaniu w zupełności wystarcza, na pewno z zewnątrz lepiej wygląda niz OP5. Zaletą OP5 jest to, ze otrzymujesz czystego Androida. Ja wybrałem OP5 bo był tańszy niz S8, nie wiem jak w tej chwili kształtują sie ceny tych modeli ale jeśli porównywalnie, to bralbym raczej S8 ze względu na wygląd, tylko nie pamiętam czy ma dual sim.
 #73782  autor: grzech1991
 25 wrz 2017, 21:21
Miałeś 4 bo tyle co wyszedł, to żaden argument. Liczy się na jakim skończy.

Od premiery krótko trochę. Dobrze, że się go pozbyłem, nie jest zły ale to co robi OP z porzucaniem telefonów i mulenie to porażka. Dopiero wipe pomaga (dopóki go nie zrobiłem też myślałem, że nie muli).

Co do softu się zgodzę podstawa + fajne tweaki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #75397  autor: Dawid
 14 paź 2017, 20:54
Od 3 miesięcy użytkuje S8 . Przesiadłem się z Iphone 6S choć tego nadal użytkuje pod drugim numerem. S8 robi niesamowitą robotę. O wyglądzie wspominał nie będę bo to kwestia gustu ale jest jednym z najładniejszych smartfonów.Aparat w trybie nocnym jest mega.
Iphone po ostatniej aktualizacji do IOS 11 odrobinę zyskał na funkcjonalności ale nadal odstaje od większości dobrych androidów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#80057  autor: guuzzik
 06 gru 2017, 21:00
Moi drodzy, nie w temacie samych telefonów, ale operatorów. Otóż mojej mamie skończyła się umowa w Plusie, ja jestem obecnie w Virgin Mobile na kartę i jestem zadowolony, ale chciałbym znaleźć jakiś abonament dla nas dwojga, jakiś duet czy formuła rodzinna. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
 #80090  autor: jablkot
 07 gru 2017, 11:24
jak pisze @grzech1991 bierzcie NJU. Ja mam sam w tej sieci dwa numery i moja żona ma w niej numer. W duecie masz po 19 zł na głowę, a w tym nieograniczone rozmowy, smsmy, mmsy i chyba 10 GB internetu. JA mam u siebie opcję za 29 zł +9 zł za numer dodatkowy co sprawia, żę zamiast 10 GB mam 30 GB internetu. Zwiedziłęm z tymi numerami kilka krajów UE i nigdy nie było żadnych kłopotów z zasięgiem czy połączeniami. W Polsce oczywiście też żadnych kłopotów. Operator działa na łączach Orange jeśli Co to coś daje.
 #80105  autor: Eberebere
 07 gru 2017, 16:51
Nie wiem jak teraz z zasiegiem orange, ale 3lata temu zerwalem z nimi umowe bo zawsze bylo cos nie tak z zasiegiem. Wskoczylem do VM i od tamtej pory wszedzie mam lte

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

#80107  autor: jablkot
 07 gru 2017, 17:55
Virgin Mobile działa na BTSach P4, NJU na BTSach Orange. Generalnie to przez te trzy lata to wszystko poszło do przodu. JA tam jeden numer mam już od dawna w NJU, drugi przeniosłem z Plusa i jestem megazadowolony. Jeszcze mi się nie zdarzyło, zęby było coś nie tak.
 #80111  autor: guuzzik
 07 gru 2017, 19:59
no właśnie przeglądałem różne rankingi i wygrywa NJU oraz Plush. Cenowo jest identycznie przy takiej samej ofercie. Teraz mam właśnie dylemat z zasięgiem, bo z Orange nie miałem styczności od chyba 6 lat, VM który mam obecnie jest mega ok, aczkolwiek problem jest taki sam jak w Play i zarówno ja jak też znajomi z Playa nie mamy w pracy internetu w większości miejsc ( Kraków- Rybitwy ),a jak wziąłem raz telefon mamy na testy to Plus łapał LTE tam, gdzie VM nie miało nawet 3g
 #80133  autor: grzech1991
 08 gru 2017, 00:11
NJU nie działa na łączach orange, tylko to jest marka orange. Tyle nju=orange bez umowy.

Co do zasięgu, od około 3 lat jest networks! i mogę powiedzieć, że w mojej lokalizacji jest naprawdę dobrze.
 #80313  autor: bravoFan
 10 gru 2017, 12:00
grzech1991 pisze:
24 wrz 2017, 22:13
Ostatnio s8 jest po 2200 zł już.

OP5 mam mieszane uczucia, na pewno jest opłacalny (chociaż i tak wolałbym G6, tylko nie ma dual sima). Fajnie jest na poczatku jak masz telefon, później muł i brak aktualizacji. Resztę wymogów spełnia z nawiązką.

Ja mam od niedawna OP5 i telefon jest bardzo fajny, chociaż zdjęcia o zmierzchu mogłyby być nieco lepsze. Nie wiem też jak telefon radzi sobie z grami, bo jeszcze w nic nie grałem, ale tak ogólnie to jak najbardziej mogę polecić, tym bardziej że jeżeli chodzi o topowe smartfony, to jest naprawdę tani. Ja dałem nieco ponad 2000 zł za wersję 64 GB. Na Ali pewnie miałbyś go jeszcze z 300 zł taniej, więc jest to kusząca opcja.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12