• Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #101830  autor: Cwiara
 16 wrz 2018, 18:47
@kolejarz ma w prowadzeniu drezyn doświadczenie :P
 #101885  autor: Damianptak
 17 wrz 2018, 19:46
Cześć wszystkim. Potrzebuje porady. Posiadam sterowanie radiem w kierownicy (bez blue & me) i radio na androidzie. Wie ktoś czy jeżeli wymienię przyciski z opcja b&m będą one działy z radiem? Głównie chodzi mi czy jest pod nie fabrycznie instalacja. Dzięki z góry za pomoc :) ;)
 #102019  autor: slon
 19 wrz 2018, 17:24
Trochę śmierdząca sprawa ,otóż po odpaleniu i przejechaniu 100-200 metrów śmierdzi w środku przez chwilę zgniłymi jajami :D .Sprawdzałem ,nic nie zdechło ,nic też nie zostawiło żadnych ekskrementów. Czytałem gdzieś na sieci że możliwe jest ,że gotuje się kwas w aku ,ale nie mam możliwości tego sprawdzić ,bezpośrednio przy aku nic nie śmierdzi ,działa bez zarzutów ,napięcie (mam podłączony woltomierz do instalacji cały czas) podczas jazdy 13,6 więc pewnie nie walnięty regulator napięcia ,który powodowałby gotowanie kwasu jak gdzieś tam sugerowano , wilgoci jakiejś nadmiernej nie stwierdzono ,dziury w tłumiku ,ani kolektorze też nie. Wszystko ok ,ale trochę obciach jak się z kimś na pokładzie rusza a tu jeeep ,pierwsza myśl pasażera "zje.ał się " :D
 #102022  autor: kubajg
 19 wrz 2018, 17:41
Może po prostu zasyfiony parownik od klimy. To się właśnie objawia smrodem chwilę po odpaleniu auta jak zaciągnie wilgocią z kanałów i parownika.

O ile tam nie zaglądałeś, to wyjmij filtr kabinowy (i wymień jeśli trzeba) i zajrzyj z latarką jak wygląda parownik. Jest to do zrobienia, trzeba tylko trochę głowę wcisnąć pod deskę.
 #102054  autor: infernodca
 19 wrz 2018, 21:51
Szukam zestawu sprzęgła dla MJ 8V o mocy 120 koni, i nalazłem taki oto zestaw LUK-a:

https://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-ko ... 71538.html

Co o nim myślicie? Jak z jakością i wytrzymałością? Warto wziąć, czy kupić coś droższego?
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2018, 08:13 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #102083  autor: slon
 20 wrz 2018, 11:39
kubajg pisze:Może po prostu zasyfiony parownik od klimy. To się właśnie objawia smrodem chwilę po odpaleniu auta jak zaciągnie wilgocią z kanałów i parownika.

O ile tam nie zaglądałeś, to wyjmij filtr kabinowy (i wymień jeśli trzeba) i zajrzyj z latarką jak wygląda parownik. Jest to do zrobienia, trzeba tylko trochę głowę wcisnąć pod deskę.
Niestety filtr czysty, parownik suchy i czysty, prosze o dalsze podpowiedzi

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

 #102084  autor: Tomek
 20 wrz 2018, 12:14
Może ci coś zdechło w jakimś kanale, a może jakiś syf w podszybiu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #102114  autor: skiba
 20 wrz 2018, 18:39
Czy po załączeniu klimy, wiatrak na chłodnicach musi się kręcić ?
 #102116  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 18:43
Przy obecnych temp. zewnątrz tak , wiatrak na pierwszym biegu musi schładzać skraplacz żeby było OK a włączenie drugiego biegu jak jest bardzo gorąco i stoisz w korku.
 #102119  autor: skiba
 20 wrz 2018, 19:00
to mi nie startuje po włączeniu klimy...- pomijając jego uszkodzenie,a patrząc tylko pod kątem "słabej " klimatyzacji(aktywatory sprawdzałem,działają, filtr wyczyszczony), to co może być - brak czynnika ?
 #102122  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 19:09
Słabe działanie klimy lub nie włączenie sprzęgła zrywalnego w manualu to brak czynnika czyli rozszczelniona chłodnica , przewody a najgorzej jak parownik.
Za to w klimatronie oprócz powyższych -> kompresor padnięty.
Jeśli wentek nie kręci to może już wysiadł albo coś z instalacją lub rezystor - taka zielona "beczułka" zamontowana na obudowie wentylatora z wpiętą kostką eletr.
 #102126  autor: skiba
 20 wrz 2018, 19:31
Mam wrażenie że stojąc w korkach go słyszę jak się załącza i chłodzi -ale jakby padł to też by nie działał ?
 #102129  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 19:39
Jak rezystor padnie to od razu na max obroty wentylator wchodzi i bardzo go słychać.
Jeśli klima nie włącza się to wentylator na zespole chłodnic tylko chłodnice płynu schładza po wzroście temperatury.
 #102136  autor: skiba
 20 wrz 2018, 20:13
ale jak, ten padnięty niby schładza ? jak skoro padł
 #102139  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 20:22
Silnik wentylatora jak padł to w korku silnik się zagotuje i nie trudno tego nie zauważyć nawet na zegarach jak wskazówka temp. wjedzie na prawą połowę o czajniku spod maski nie wspominam.
Rezystor to tylko dyskomfort akustyczny bo robi się wichura.
Zepnij na krótko przewodami silnik wentylatora to zobaczysz czy zakręci.
 #102140  autor: skiba
 20 wrz 2018, 20:32
jutro jadąc do pracy go przy obserwuje :)
 #102142  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 20:40
Jak zaparkujesz nie wyłączaj silnika odczekaj dłuższą chwile i patrz na zegary jak wychyli się na prawo od środka powinien zacząć szumieć , buczeć czy jaki tam odgłos wydaje albo podnieś klape to zobaczysz jak obraca.
Jak nie będzie działać dawaj ogrzewanie w aucie na full + wentylator nawiewu i zostaw otwartą klape żeby wychłodzić trochę silnik i nie wytrzasło węży albo korka ze zbiornika :!:
Rundka na luzie też wskazana - szybciej wystygnie.
Jak zgasisz od razu silnik to temperatura wzrośnie jeszcze bardziej więc to co wyżej i wszystko będzie jasne.
Wentylatory we współczesnych autach to raczej trwałe urządzenia prędzej padają czujniki/włączniki termistorowe.
 #102144  autor: slon
 20 wrz 2018, 21:46
Tomek pisze:Może ci coś zdechło w jakimś kanale, a może jakiś syf w podszybiu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Podszybie czyste, jakby coś było w kanałach to śmierdziało by chyba caly czas, a smród ustaje do minuty dosłownie, śmierdzi nawet bez załączonej klimy, jak podniosłem klapę aby sprawdzić komorę to też to poczułem ale dosłownie na sekundę??Obrazek


Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

 #102194  autor: lukaselk
 21 wrz 2018, 16:30
@Cwiara chciałbym zobaczyć 1.9 JTD, w którym wskazówka temperatury idzie poza pion :) Osiągnięcie 90stC to wyczyn a wskazówka nawet przy prawie 100stC jest wciąż idealnie w pionie. Co innego 2.0, tam kopułka EGR potrafi zdziałać cuda :crazy:
 #102203  autor: skiba
 21 wrz 2018, 18:59
i to by sie zgadzało - pogoniłem go do pracy i z powrotem a wentylator ani drgnie, za to wskazówka dzielnie na baczność i ani grama w te czy w te :)
  • 1
  • 317
  • 318
  • 319
  • 320
  • 321
  • 474