• Dezynfekcja klimy

Moderatorzy: jarjar94, xluk4szx

 #90412  autor: jareksz
 05 kwie 2018, 19:15
Ma ktoś jakiś godny polecenia warsztat gdzie skutecznie odgrzybią klimę? Po zimie coś mi się tam zagnieździło i trochę nieprzyjemnie pachnie:P
 #90454  autor: kubajg
 06 kwie 2018, 00:59
Najlepiej to kup sobie coś takiego:
http://allegro.pl/wurth-serwisowy-odgrz ... 27491.html
Wyjmij filtr kabinowy i spryskaj tym parownik, efekt będzie 100 razy lepszy niż jakieś ozonowanie itp.
Tylko wcześniej trzeba okolice filtra dobrze wyczyścić ze wszelkich liści itp.
 #90577  autor: ixi3
 07 kwie 2018, 06:27
Zamów generator ozonu na aliex. Wiatraczek na allegro. Jakiekolwiek pudełko, w które włożysz te graty kawałek przewodu z wtyczką(bezpiecznik radiowy) i koszt ozonatora będzie poniżej 200 zł.
Spora inwestycja w porównaniu z propozycją powyżej ale naprawdę warto wydać tą kasę ponieważ urządzenie jest świetne. Mam dwa lata i jestem w pełni zadowolony jak i kilku moich znajomych( na tą chwilę powstało 5 takich wynalazków w moim zakładzie pracy). Proponuje poczytać o zjawisku powstawania ozonu i jakie są skutki tego zjawiska.
Hasło że jakiekolwiek środki w sprayu są 100 razy lepsze od ozonu jest....niepoważne (odsyłam do lektury w sieci to nic nie kosztuje, a temat naprawdę wart zgłębienia). :D :D :D
 #90783  autor: jareksz
 09 kwie 2018, 17:21
@ixi3 Rozglądałem się za jakąś używką gotową na allegro już od jakiegoś czasu ale nic sensownego mi w oko nie wpadło. O Ali nie pomyślałem. :D Mówisz o tych które rzekomo 10g/h produkują za około 20$? Chyba się skuszę.:D A tymczasowo zanim paczka przyjdzie psiuknę specyfikiem.
 #90789  autor: ixi3
 09 kwie 2018, 18:06
Nie wiem czy rzekomo ale jak poniosła mnie fantazja i ozonowałem buty to adidasy to przeżyły ale z decatlonu guma już nie bardzo. Za dużo ozonu i guma się baaaaardzo postarzała :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: . Wsadziłem do pudła po kosiarce 3 razy po 25 minut i to była gruba przesada :facepalm: :facepalm: . Ale taka ilość dla samochodu jest bezpieczna. :D :D :D :D
 #92283  autor: MichalBP
 27 kwie 2018, 16:43
W temacie nabijania klimatyzacji, to jeszcze w ubiegłym roku w Dakro na Nałęczowskiej za nabicie do pełna płaciło się 100 zł nie ważne jak dużo czynnika brakowało. @jareksz Jak już dojdzie do Ciebie ten ozonator, to zaklepuję go sobie na kilka dni :)
 #92286  autor: rybsztein
 27 kwie 2018, 17:14
ixi3 pisze: 07 kwie 2018, 06:27 Hasło że jakiekolwiek środki w sprayu są 100 razy lepsze od ozonu jest....niepoważne (odsyłam do lektury w sieci to nic nie kosztuje, a temat naprawdę wart zgłębienia). :D :D :D
A jakieś konkrety? Ozon nie robi nic grzybom, pleśniom itp. Ozonowanie zabija jedynie różne zapachy. Chemia na parownik zabija grzyby, pleśn czy bakterie, więc jesli coś jest niepoważne to twierdzenie, że ozon jest lepszy od chemii. Nie jest. Ale możesz śmiało argumentami mnie przekonać, że jest inaczej.
 #92324  autor: mats
 27 kwie 2018, 23:57
Ja dzisiaj kupiłem środek do dezynfekcji klimy i nowy filtr kabinowy. Zobaczyny jak pyknie
Po co wydawać środki rok w rok skoro można to odkładać i zrobić to co konieczne jak rzeczywiście coś się będzie sypać?
Nie będę tu przytaczać tekstu o lodówce, bo ona pracuje w zupełnie innych warunkach, ale jakby nie patrzeć to schemat jest bardzo podobny.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

 #92385  autor: ixi3
 28 kwie 2018, 23:20
Nie posiadam laboratorium ani nie mam zamiaru udawać się do żadnego z nich aby przedstawiać jakieś dowody na działanie ozonu . Wystarczy wujek google. :D :D :D :D :D
 #134667  autor: pietruszkowski
 07 wrz 2020, 16:49
U mnie nie śmierdzi z nawiewów ale chciałem profilaktycznie spryskać polecaną tu pianką Wurth.
1. Czy warto skoro nie śmierdzi?
2. Czy nie narobię sobie kłopotu bo np po piance pozostanie jakiś lepki osad na parowniku itp.