• Prostowanie felg

Moderatorzy: jarjar94, xluk4szx

 #84458  autor: MichalBP
 29 sty 2018, 12:21
Cześć,

W weekend uzbroiłem mój letni setup. Niestety okazało się, że jedna felga jest krzywa. Możecie polecić jakiś zakład gdzie zajmują się prostowaniem felg aluminiowych ori :fiat1: 18" i nie będą wymyślać dziwnych bajek? Ewentualnie przy okazji może zdecyduję się je odświeżyć lub pomalować. Może być poza Lublinem.
 #84467  autor: Piotrek234
 29 sty 2018, 14:02
Ja swoje prostowałem tutaj
http://www.wulkanizacja-lublin.com.pl
Cenowo wygląda to tak :
Prostowanie - 100 zł,
Wymiana opony na 18 - 30 zł,
Wyrzucenie starej opony, recykling 😀 5 zł od opony.
Wydaje mi się że trochę ceny przesadzone.
Lakierowania felg nie mają, po prostowaniu rant od wewnętrznej strony przetoczyli i zamalowali podkładem. Czy tak się robi? Nie wiem. 😀
Słyszałem jeszcze dobre opinie o moto-plex 😀
Przy dojeździe do obu miejsc trzeba uważać, żeby przy okazji sobie czegoś dodatkowo nie popsuć. Nie wiem czy te dziury w drodze do wulkanizacji są celowe 😀😀
 #84490  autor: jarjar94
 29 sty 2018, 19:01
Jedź do Moto-Plexu ;) Chłopaki robią dobrą robotę i sam tam na wiosnę będę oddawał swoje fele do odnowienia i zmiany koloru :D Generalnie odnawiają, lakierują, prostują itp.
Na FB są jako Moto-Plex:
https://www.facebook.com/motoplexlublin/
albo jako Prostujemy.pl i tam wrzucają swoje realizacje:
https://www.facebook.com/Prostujemypl-1647560472190478/

Dodam jeszcze, że wstępnie za odnowienie (piaskowanie, uzupełnienie rantów i malowanie proszkowe na dowolny kolor) powiedzieli mi wstępnie 800 zł za komplet moich 19"
 #89363  autor: MichalBP
 26 mar 2018, 16:39
Dzięki za odzew.

Znajomy polecił mi zaraz za granicami miasta niedrogi serwis. Za prostowanie 4 felg alu 16" znajomemy policzył 130 zł. Za prostowanie mojej felgi 18" umówiliśmy się na 40-50zł. Okazało się że felga jest prosta i trzeba było ją tylko wyważyć i mnie policzył 15 zł.

kontakt:
GT Serwis
Uniszowice 91B przy drodze wojewódzkiej na Nałęczów
504184037

Polecam wcześniej dzwonić, bo facet jeździ ciężarówkami i często go nie ma w warsztacie.
godziny pracy: 8:00 - 18:00
 #89522  autor: jarjar94
 27 mar 2018, 20:48
A ja niestety muszę napisać parę negatywnych rzeczy na temat Moto-Plexu, a dokładniej na temat ich podejścia do regeneracji (bo jeżeli chodzi o geometrię to nadal twierdzę, że robią to najlepiej w Lublinie).
W poprzedni poniedziałek 19.03 pojechałem ok. 10:00 do chłopaków i chciałem się umówić na regenerację. Szefa nie było na miejscu, ale chłopaki pokazali mi wzorniki. Niestety nie wiedzieli jakie lakiery mają. Wybrałem 2 kolory (nie zdradzę jakie, ale mało spotykane). Mieli pojechać do lakierni i do środy 21.03 dać mi znać na kiedy te lakiery mogą być. Do środy była cisza, więc we czwartek po drodze zajechałem do nich. Szef był i powiedział mi, że jeszcze tego nie ogarnęli :( Powiedział też, że w piątek 23.03 osobiście pojedzie i najpóźniej do poniedziałku 26.03 da mi znać co i jak. Nadal cisza więc dzisiaj znowu miałem do nich jechać, ale po drodze zajechałem do kumpla, który z nimi współpracował do niedawna. Dowiedziałem się od Niego kilku rzeczy i już wiem, że już raczej nie ma szans, że się ze mną w tej sprawie skontaktują ;) Dokładnych powodów tutaj nie będę pisał, ale według mnie trochę zachowali się wobec mnie nie fair.
Kumpel już teraz współpracuje z inną firmą i polecił, żeby od razu tam pojechać. Tak zrobiłem ;) Pojechałem do Interhold w Świdniku. Na wejściu dowiedziałem się, że mogę wybrać dowolny kolor z palety RAL, dodatki w stylu brokat, połysk lub mat. Myślę, że w ciągu kilku dni (może jeszcze w tym tygodniu) oddam felgi do regeneracji w wybranym przeze mnie kolorze. Od razu jak przywiozę felgi to przy mnie sprawdzą czy są proste i przy mnie ewentualnie wycenią prostowanie. Ubytki na rantach uzupełnią w cenie. Jaki będzie finał to jeszcze będę pisał.
 #90989  autor: Mastdont
 11 kwie 2018, 19:57
A ja się podepnę z trochę innym problemem :(
Obrazek
Gdzie byście polecali naprawić coś takiego w rozsądnej cenie ?
Ogółem mam trochę podniszczone te felgi ale ta jest tragiczna :/
I nie zakładając nowego tematu gdzie w lublinie byście polecali przyciemnić szyby ?
 #90997  autor: MichalBP
 11 kwie 2018, 21:23
Z przyciemnieniem szyb to chyba nie pomogę, chociaż mój znajomy w Kraśniku robił to jakiś czas temu i wyszło to w bardzo fajnej cenie (postaram się ogarnąć kontakt).

Jeśli chodzi o takie uszkodzenie felgi to chyba moim się dobrze nie przyjrzałeś, w tym roku wolałem inne tematy ogarnąć, renowacja felg na przyszły rok musi poczekać.

Akurat w Lublinie nikt z moich znajomych nie odnawiał felg w Lublinie, ale znajomy robił w Chełmie i nie narzeka.
https://www.facebook.com/pwerwin/
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 22:51 przez MichalBP, łącznie zmieniany 1 raz.
 #91006  autor: jarjar94
 11 kwie 2018, 22:32
Co do odnowienia felg to właśnie dzisiaj odebrałem swoje z Interhold i jestem mega zadowolony ;) Jutro zakładam i porobię parę fotek.

Jeżeli chodzi o przyciemnienie to AutoGrafik na Przemysłowej ;)
https://pl-pl.facebook.com/autografiklublin
Zadzwoń, podpytaj, dobierzesz dowolne przyciemnienie i myślę, że będziesz zadowolony ;)