• Polecany Warsztat w rejonie Trójmiasta / Władka / Helu

Moderator: Kacper04

 #71837  autor: Bubcio
 31 sie 2017, 07:59
Witajcie!
Drodzy klubowicze z Pomorza, potrzebuję pomocy!
W dniu dzisiejszym ( 31.08.2017 roku ) przyjechałem na Hel na wczasy. Podczas jazdy z śląska, na wysokości Łodzi zaczął się odzywać przegub wewnętrzny. Wcześniej wiedziałem że jest do wymiany, ale mechanik powiedział że jeszcze spokojnie obskoczę tę trasę więc całkowicie mu zaufałem ( nie zrobił tego, bo sam wyjeżdżał na urlop ). Po drodze przy prędkościach 60-110 pojawiały się takie wibracje, że rozważałem wezwanie lawety na autostradę. Koniec końców postanowiłem dojechać z tym na Hel. Przy prędkościach 80-100 trzepie samochodem, jakbym wyjechał na off-road. Z tego co wiem, jest to przegub wewnętrzny lewy. Niestety, nie odważę się wrócić samochodem w takim stanie na śląsk. Będę musiał wynająć lawetę :mur:
Do rzeczy! Prosiłbym Was o namiar na zaufanego Wam mechanika. W necie znalazłem kilka warsztatów, lecz problem polega na tym, że potrzebowałbym auto na czwartek, tj. 7 września. Nie wykluczam, że do wymiany będzie cała półoś lewa. Nie chcę iść do pierwszego lepszego, ponieważ:
- naoglądałem się programów o mechanikach Januszach,
- ważna jest dla mnie szybka i pewna naprawa
Jeszcze raz bardzo proszę o jakieś namiary. Generalnie jestem na Helu, ale nie będzie dla mnie problemem podjechać nawet do trójmiasta ( i okolice ), zostawić tam auto na 2-3 dni i wrócić na Hel pociągiem.
Z góry dziękuję za okazaną pomoc!
 #71841  autor: Lechu
 31 sie 2017, 08:37
Może warto rozważyć ASO w Gdyni/Wejherowie? Swoje Bravo kupiłem właśnie od mechanika z oddziału w Wejherowie...
http://www.auto-mobil.pl/serwis,5,pl.html

W Gdańsku polecam http://auto-gum.com.pl/ ale do nich na termin czekałem jakoś z tydzień.
 #71845  autor: Bubcio
 31 sie 2017, 09:18
@Lechu dzwoniłem do ASO ale powiedzieli, że niestety z uwagi na fakt, że w trójmieście są zamknięte dwa serwisy Fiata to wszystko przyjechało do nich. Najbliższy termin za .... 16 dni.
 #71847  autor: Alfa
 31 sie 2017, 09:28
W Gdyni / Wejherowie bez szans - sa w trakcie przebudowy.
Poszlo info na PW
 #71849  autor: arekb81
 31 sie 2017, 09:50
Co do Auto-Gum (Gdańska) mam mieszane uczucia.
Bravo jeszcze nie widziało żadnego warsztatu (drobne rzeczy typu filtry, olej, klocki robię samemu), a poprzedni właściciel robił wszystko w ASO. Jeździłem do nich z poprzednimi samochodami.
Klimatyzację i geometrią robią bardzo dobrze.
Drobne naprawy typu łączniki stabilizatora, łożysko w kole, końcówka drążka - tu bez zastrzeżeń.
Ale oddawałem do nich Mazdę 2.0 DiTD na wymianę rozrządu (trudną) i sporo śrub pod maską było zmasakrowanych, jakby po użyciu zużytego klucza.
Zmieniałem kiedyś u nich opony i w każdym kole było inne ciśnienie. Od 1.8 do 2.6 bara.
Co jeszcze? Nie są tani, części które oni wstawiają mają droższe niż w drogim Intercarsie dla klienta z ulicy.
 #71850  autor: Lechu
 31 sie 2017, 09:57
No właśnie robię u nich tylko zawieszenie / hamulce bo jako specjalistów w tej dziedzinie mi ich zarekomendowano.
 #71861  autor: Bubcio
 31 sie 2017, 11:51
W ASO polecili mi Auto Brudniewicz w Wejherowie przy ul. Inwalidów Wojennych 1. Właśnie odstawiłem tam fure, ponoc najpozniej do soboty ma być do odbioru. P dalszych losach poinformuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk