• Problem z bravolotem

 #131336  autor: wociuu
 15 maja 2020, 09:14
Witam , słuchajcie mam problem z moim 1.9 MJetem , mianowicie problem występuję rano , auto odpala po zagrzaniu świec , wrzucam bieg i jak już normalnie jadę , to tak jakby bravolot nie działał na jednym garze , brakowało mu mocy przy ruszaniu , problem mija po 15 sekundach po starcie , tak jakby go przerywało? Dodam , że wymieniłem wszystkie świece , oraz sterownik świec plus koło pasowe , problem nie minął , dodam , że świeci mi się check engine i jest to problem z EGR'em było już sprawdzane.... :) Pomocy..
 #131387  autor: Hipo
 16 maja 2020, 18:55
Czemu świeci się chceck? podłączałeś auto pod kompa ?
 #131409  autor: wociuu
 17 maja 2020, 12:37
Tak , wywalało błąd od sterownika , czujnika świateł stop oraz egr , sterownik i czujnik został wymieniony. Rozmawiałem z fachowcem od egr , usunięcie egr systemowo oraz zaślepienie mechaniczne policzył mi 400 zł , czy to dobra cena?
 #131410  autor: Paolo
 17 maja 2020, 13:05
To zależy czy EGR jest sprawny jeszcze czy nie. Jeżeli to 1.9 MJ 150 KM to szkoda bawic się w programowe wyłączenia i marnować kasę tak naprawdę - to dotyczy zarówno EGR jak i klap. Spróbuj wyjąć EGR, wyczyścić z niagaru i wtedy podpiąć i sprawdzić czy działa. Jeżeli tak, to wrzuć zaślepkę z tymi 4 dziurkami na obu łączeniach EGR i w drogę. Mam taką od kilku lat i problemów z EGRrem zero a minimalna ilość syfu przelatuje do kolektora z którego notabene mam wyrzucone klapy fizycznie ale sterowanie zostawione. Tylko uszczelniony zaślepkami od góry. Ogólnie po przygodzie na gwarancji z urwaną klapą, serwis sam je wywalił nie informując o tym fakcie wprost...taka tam drobna modyfikacja fabryczna. Tak naprawdę dopiero przy przy okazji to sprawdziłem z mechanikiem po wielu latach. Na szczęście żadnych skutków ubocznych nie ma a dużo $ zaoszczędzonych na zabawy z modyfikacjami komputerowymi.
 #131412  autor: wociuu
 17 maja 2020, 13:20
Nie. Jest to wersja 120 konna , EGR już był czyszczony , jeżeli chodzi o grzebanie w aucie ( w silniku) jestem kompletnym laikiem, dodam , że to wersja bez DPF
 #131629  autor: Hipo
 24 maja 2020, 09:42
Robiłeś wóz u kogoś tu w yaro?
 #131694  autor: wociuu
 25 maja 2020, 21:10
Tak był robiony u jednego mechanika , filtry , olej , rozrząd. Cała podstawa , poduszki skrzyni biegów itp
 #131774  autor: Hipo
 27 maja 2020, 15:49
Odezwij się na priv, może ja weekendzie znajdę chwilę czasu to podepniemy auto pod kompa i zobaczymy co go boli.