• Dobry gazownik podkarpacie

 #104299  autor: mate05
 24 paź 2018, 10:48
Witam. Panowie, może ktoś polecić dobrego gazownika na podkarpaciu, który zna i jest w stanie ogarnąć standardowy problem z LPG czyli odpalanie po dłuższym postoju. Świeża 3 miesięczna instalacja BRC.
 #104308  autor: moris10
 24 paź 2018, 13:16
Zapytaj w Rzeszowie na nowowiejskiej. Jeszcze parę lat temu dobrze ogarniali temat gazu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #104349  autor: mate05
 25 paź 2018, 08:47
Niestety nie zajmują się BRC.
 #104350  autor: Michals
 25 paź 2018, 08:56
Ja polecam warsztat w Łańcucie na ul. Kochanowskiego.
 #105453  autor: Powoj
 11 lis 2018, 15:00
Cześć
Z czystym sercem (i filtrem) mogę polecić MS-Gaz.
http://www.ms-gaz.pl/
Teraz jeżdżę tam z moim Fiatem i instalacją LANDIRENZO, ale kiedyś jeździłem z Mercedesam z instalacją BRC i też ogarniali.
 #108836  autor: arolrex
 03 sty 2019, 23:02
Mogę polecić tego Pana
Wojciech Grzywna
Juliusza Słowackiego 112, 37-204 Tryńcza
 #108849  autor: zefirek
 04 sty 2019, 15:22
mate05 pisze:Witam. Panowie, może ktoś polecić dobrego gazownika na podkarpaciu, który zna i jest w stanie ogarnąć standardowy problem z LPG czyli odpalanie po dłuższym postoju. Świeża 3 miesięczna instalacja BRC.


Mała wskazówka z innego forum, albo inaczej mówiąc... wiedza tajemna dotycząca ustawiania t-jeta : :D

"Musiałem trochę pojeździć po odbiorze auta na gazie i puki co odpukać odpala normalnie.

1. Zmiana instalacji LPG na stag qbox plus pod obd
2. Zmiana na pojedyncze wtryski baracuda, listwa wyleciała.

Po montażu instalacji ( wyłączona z bezpiecznika) 500km na benzynie mapy się unormowały zero problemu z rozruchem.

Strojenie i tu była potrzebna instalacja pod obd kiedy mapy benzyny są już prawidłowe należy je zablokować programowo ! Dla tego musiałem mieć zmieniony komputer na ten konkretny. I teraz strojenie tu jest jeszcze jeden myk czasy wtrysków. Strojenie podczas jazdy w pełnym zakresie obrotów z afr. Do 3500 obrotów czasy to 12ms i od razu powyżej tych obrotów do 25ms nie ma nic pośrednio od razu skok i wali benzyny na maxa i na tej podstawie trzeba zrobić regulację. Mój gazownik długo walczył i się udało puki co odpala od strzała mam nadzieję że tak zostanie.

Mam nadzieję że komuś to pomoże, również liczę na to że problem do mojego bravolota nie wróci. Na szczęście LPG na gwarancji i gazownik wytrwały. "

Do tego jeszcze:

"standardowy 1.4tjet wali czasami pod 23 ms w "mig", trzeba naprawde mocne wtryski, porządne ciśnienie, brak spadków i mała inercja w LPG żeby temu podołać + obd compatible jak zwał tak zwał."
 #147351  autor: Cyku511
 31 maja 2022, 10:23
Podepnę się do tematu. Udało Ci się ogarnąć strojenie u jakiegoś gazownika? mam ten sam problem t-jet 120 koni instalacja BRC, jestem z okolic Kolbuszowej chętnie podjadę do jakiegoś sprawdzonego gazownika na strojenie, bo to odpalanie na zimnym staje się irytujące.