• problem z silnikiem "check engine" - dobry elektryk / mechanik Łódź i okolice

 #93633  autor: Jacques
 15 maja 2018, 11:43
Cześć mam problem z Bravo 1,4 16V 90KM, rocznik 2009. Pali się kontrolka "check engine". Silnik traci moc, terkocze, na światłach chwilami całe auto się rusza, silnik pali zbyt dużo. Podpiąłem proste urządzenie diagnostyczne - wyszły błędy P0130 układ paliwowy i dolotowy. P1172 układ paliwowy i dolotowy. Prawdopodobnie zbyt bogata mieszanka paliwa. Wymieniłem czujnik ciśnienia. Nie ma żadnej różnicy. Po skasowaniu błędu przez kilka dni kotrolka się nie paliwa, a silnik pracował w miarę równo. Byłem u jednego elektryka - z diagnostyki wyszło że niby wszystko - diagnoza że może "chrzczone paliwo" - wyjechałem cały bak paliwa zatankowanego na innej stacji, ale nic się nie poprawiło. Znów zapaliła się kontrolka 'check engine". Dziś na dwójce auto nie szło w ogóle do przodu. Jest coraz gorzej. By mieliście podobne problemy ? Kogo polecacie w Łodzi ? Elektryka /mechanika, który umiałby zdiagnozować co jest problemem ?
Pozdrawiam
 #93639  autor: Cwiara
 15 maja 2018, 13:43
Sondy lambda przed i za katalizatorem do sprawdzenia/wymiany.
Sygnały wysyłane nie trzymają parametrów , silnik głupieje.
P0130 02 Sensor Circuit Malfunction (Bank I Sensor 1) P0130 02 Nieprawidłowe działanie obwodu czujnika (Bank 1 Sensor 1)
A zerknij jeszcze czy jakiś gryzoń nie zjadł spaghetti z przewodów pod maską ;) to też się zdarza.