• Klimatronic = problem :/

#60648  autor: luki0527
 30 kwie 2017, 11:51
Witam,

Panie i Panowie z grupy łódzkiej, potrzebuję pomocy gdzie dobrze naprawią mi klimatyzacje tzn. nie można ustawić żądanej temperatury, zimne leci tylko na LO. a ciepłe już od 16. Błąd jaki się pojawia to:
Nastawnik recyrkulacji - błąd nieciągły (odczyt delfhi)

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Łukasz
 #60652  autor: maciaty
 30 kwie 2017, 12:44
Czeka Cie demontaż deski i wymiana aktywatorów. Wymień od razy wszystkie trzy.

Wysłane z iPhone 7
 #60736  autor: luki0527
 01 maja 2017, 10:36
Kolego maciaty wiesz może kto naprawia takie rzeczy w okolicy?
 #97594  autor: sebastiank
 11 lip 2018, 21:35
Witajcie. Znalazłem w necie że jest człowiek ze Skierniewic który potrafi wymienić aktywatory. Ma może ktoś na niego jakiś namiar? :?
 #97604  autor: kml
 11 lip 2018, 23:36
Pisz do @fiatbravoemotion
 #101929  autor: fiatbravoemotion
 18 wrz 2018, 13:01
Jestem jak coś. Telefon macie w profilu.
 #105989  autor: sebaamik
 18 lis 2018, 23:18
Cześć,

czy problem z tymi całymi aktywatorami klimatyzacji to dotyczy tylko i wyłącznie wersji z klimatronikiem? Mam bravo 1.9 120km z klimatyzacją manualną. Zaobserwowałem że nawiew boczny (strona kierowcy) po włączeniu ogrzewania (bez klimatyzacji) tak jakby grzeje mniej? Może to subiektywne odczucie ale takie mam wrażenie, przykładam rękę na nawiewy centralne - grzeje jak miło, potem na boczny od strony kierowcy - grzeje ale strumień jest chłodniejszy. Czy to początek problemów z mieszalnikami? Czy w wersji z manualna klimatyzacją komputer również pokaże jakieś błędy układu ogrzewania? Dodatkowo zaobserwowałem (po podniesieniu auta) po stronie pasażera, pomiędzy nadkolem a zderzakiem jest rurka (najprawdopodobniej od klimatyzacji) i cała jest w takim zielonym smarze? Klimatyzacja chodzi prawidłowo. Czy to może być olej z kompresora klimatyzacji?
 #105991  autor: Cwiara
 18 lis 2018, 23:28
Klima manualna działa na zasadzie : 0 wyłączona 1 włączona i komputer może pokazać tylko brak załączenia sprężarki która ma elektromagnetyczne sprzęgło zrywalne ( charakterystyczne stuknięcie przy załączeniu ) ale do tego nie trzeba nawet kompa lub nie wzbudzenie presostatu/czujnika ciśnienia czynnika chłodzącego który zamyka obwód elektryczny i włącza kompresor.
Zielony nalot to nieszczelność :(
Proponuję się zapoznać :arrow: viewtopic.php?f=41&t=4400
 #106045  autor: sebaamik
 19 lis 2018, 21:47
@Cwiara Dziękuję za odpowiedź.
Wiecie może gdzie w Łodzi można sprawdzić/naprawić klimę. Chodzi mi o podejrzenie tego wycieku o którym pisałem. Z tego co wyczytałem to wygląda na wyciek oleju z klimatyzacji. Wolałbym się upewnić. Na razie klima działa.

Dzięki,

Pozdrawiam
 #106501  autor: sebaamik
 26 lis 2018, 22:22
Cześć,

załączam zdjęcia pokazujące miejsce oraz wygląd tego wycieku. Do kolejnych objawów doszło jakieś dziwne ćwierkanie, bulgotanie po włączeniu klimy i chwilę po jej wyłączeniu.

P.S. Nie wiem dlaczego nie mogę dodać zdjęcia jako załącznik