• Uchylenie uchwały dotyczącej Strefy Czystego Transportu w Krakowie

Moderator: Wochu

 #152623  autor: starling
 05 wrz 2023, 22:42
Cześć. Poniżej przesyłam link do inicjatywy grupy mieszkańców Krakowa. Ponieważ Majchrowski po wprowadzeniu strefy pewnie nie odkupi ode mnie samochodu za rozsądną cenę, który 13 lat temu nabyłem w salonie za ciężko zarobione pieniądze , i który spełniał w momencie zakupu wszystkie wymagane normy, sam poparłem tą inicjatywę. Zresztą każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że zanieczyszczenie w Krakowie to w większości generują piece węglowe z okolicznych gmin i wyeliminowanie części samochodów nic nie da - wystarczy popatrzeć na dane ze stacji pomiarowych: jak jest tylko ciepło to powietrze w normie... jak się tylko zrobi zimniej to gwałtownie wzrasta zanieczyszczenie. Okres pandemii też dowiódł, że urzędasy z Placu Wszystkich Świętych chcą z nas zrobić głupków: ruch w Krakowie zmalał nawet o ponad 50% a zanieczyszczenie powietrza pozostało na niezmienionym poziomie a nawet okresami biło rekordy bo ludzie siedzieli w domach całą dobę i palili w piecach węglem.... Tak czy inaczej poniżej link:
https://www.bip.krakow.pl/obiu/2023/120
 #152674  autor: MajekPL
 10 wrz 2023, 12:08
Jako mieszkaniec Krakowa oraz pracujący w pomocy drogowej w assistance, KPP oraz staż miejska. Mówię już teraz ,że to nie przejdzie , nawet bez uchwały. Ponad 73% samochodów powinno być usunięte. Był plan aby tylko sam rynek i dwie przecznice dalej zrobić strefę. Nikt nie zamknie opolskiej , bora czy Nowohuckiej...