• błąd egr P0490 - brak sygnału

Moderator: Wochu

 #137996  autor: Karte32
 03 lut 2021, 07:51
witam
Jak w temacie po podłączeniu elm327 po raz drugi zapamiętany błąd kontrolka się nie zaświeciła według opisu brak sygnału z czujnika mam pytanie co to za czujnik i gdzie się znajduje sam egr czyszczony na jesieni pracował idealnie bez przycięć ewentualnie co może być przyczyną ? sam bravolotek pędzony na odcinkach 60km codziennie do pracy
Załączam zrzuty z ecu błędu oraz przy obrotach ok 2500
[
Obrazek
Obrazek
 #138008  autor: sobol
 03 lut 2021, 18:21
Możliwe, że pada EGR. W moim przypadku 3 lata temu się zablokował w pozycji otwartej, został odblokowany solidnym uderzeniem w obudowę. Przypomniał o sobie po dwóch latach, od czasu do czasu przy przyśpieszaniu silnik na ułamek sekundy przestawał podawać. Mimo, że EGR po zdemontowaniu wyglądał dobrze, zdecydowaliśmy się go zostawić (żadnych błędów nie było). Przypomniał o sobie krótko po sprawdzeniu wywalając check i już regularnie auto przestawało podawać przy przyśpieszaniu. Jeżeli nie masz podobnych objawów to usunąłbym błąd i jeździł. Ewentualnie przy jakiejś okazji zaślepić i problem z głowy.
 #150509  autor: sienka
 17 lut 2023, 11:01
Witam,
od kilku lat mam wyłączony programowo EGR i zaślepiony całkowicie. Dość długo nic się nie działo, a od jakiegoś czasu (coraz częściej) wyskakuje błąd P0490. Po skasowaniu za dzień lub dwa pojawia się znów, wchodzi też w tryb awaryjny. To ciągłe kasowanie błędu jest już uciążliwe, podobno po zaślepieniu miał być spokój, a nie jest. Co może być powodem ? :mur:
 #150650  autor: Karte32
 03 mar 2023, 16:18
witam nie wiem kto ci wyłączał egr ważne ja mam po wy programowaniu egr wtyczkę wypiętą problem się nie pojawia inna kwestia ze w tym samym czasie założyłem regenerowaną przepustnice(klapa gasząca)
 #151009  autor: MajekPL
 29 mar 2023, 09:53
sobol pisze: 03 lut 2021, 18:21 Możliwe, że pada EGR. W moim przypadku 3 lata temu się zablokował w pozycji otwartej, został odblokowany solidnym uderzeniem w obudowę. Przypomniał o sobie po dwóch latach, od czasu do czasu przy przyśpieszaniu silnik na ułamek sekundy przestawał podawać. Mimo, że EGR po zdemontowaniu wyglądał dobrze, zdecydowaliśmy się go zostawić (żadnych błędów nie było). Przypomniał o sobie krótko po sprawdzeniu wywalając check i już regularnie auto przestawało podawać przy przyśpieszaniu. Jeżeli nie masz podobnych objawów to usunąłbym błąd i jeździł. Ewentualnie przy jakiejś okazji zaślepić i problem z głowy.


Od czasu , do czasu ja również mam taki problem ,że na sekundę odcina mu moc i leci dalej. Czy EGRa można wyczyścić? W sumie nie rozbierałem go i nie wiem jak on wygląda.