• Zawieszony blue&me

Moderator: Wochu

 #136641  autor: Broneq
 01 gru 2020, 19:50
Cześć,

czy ktoś z szanownych forumowiczów obrabiał temat z zawieszonym blue&me? Miga licznik kilometrów oraz brak połączenia z telefonem, nie działa też usb.
Co dotychczas zrobiłem:
- odpiąłem klemę od aku na parę minut, zero efektu,
- odpiąłem klemę na kilka godzin, również nic,
- ładowałem aku przez kilka godzin i jak podłączyłem do prostownika to faktycznie wskazał na częściowe rozładowanie akumulatora. Ale po naładowaniu baterii i podłączeniu klem dalej nic.

Alternator jest ok, mierzyłem ładowanie. Przychodzi mi jeszcze na myśl sprawdzenie u mechanika jakimś magicznym przyrządem czy akumulator trzyma właściwe parametry bo możliwe, że mam go do wymiany. Na dniach pojadę to sprawdzić.

Może, ktoś z Krakowa i okolic, ewentualnie Podhala ograniał temat i ma sprzęt do podłączenia pod kompa i sprawdzenia mi tego? Może uda się, że po resecie to zadziała ponownie.

Ewentualnie może polecicie jakiś warsztat, który może mi to ogarnąć.
:thx:
 #136642  autor: grzech1991
 01 gru 2020, 20:06
Z tego co pamiętam jak miga licznik (poruszane milion razy na forum), to trzeba osiowanie zrobić.
 #136645  autor: Broneq
 01 gru 2020, 21:30
Czytałem wszystkie tematy o tym jak miga licznik, dlatego zapytałem czy ktoś z forumowiczów może mi takie coś z tym zrobić lub jakiś warsztat polecić. Jak nie to pewnie muszę do aso uderzyć.
 #136647  autor: bis
 01 gru 2020, 23:28
Zrobiło się zimno i zaczęły się problemy. Dobry aku to podstawa.
B&M potrafi wnerwić. Niewykluczone, że bez osiowania się nie obejdzie. Zanim jednak kogoś znajdziesz, od czasu do czasu zrób strzał z klemy - może za którymś razem odpali.
 #136698  autor: steyr
 04 gru 2020, 13:02
Problem ot tak nagle się pojawił? Osiowanie proxy Ci mogę przeprowadzić, ale czy to pomoże to Ci nie powiem. Jak coś to pisz na priv. Bywam w Krk a jestem z okolic Wadowic.
 #136735  autor: YahooPL
 05 gru 2020, 23:26
Mam ten sam problem , osiowanie też nie pomaga przekroczony czas zapisu do węzeł telematyczny EOL failed padła centralka? Przy wypinaniu wpinaniu body komputer widzi za to zauważyłem, że moduł nvo nieaktywny od przycisków kierownicy ma być aktywny? Przyciski działają i w mesie każdy identyfikuje po wciśnięciu. Kupiłem inną centralkę też nie można zapisać do węzeł telematyczny ma inny numer ale z bravo, sprawdziłem w eperze też jest inny niż był w aucie i działało. Odpinanie klem nic nie daje. Tak, wiem, że przed osiowaniem trzeba skasować wszystkie błędy. Też miałem problemy z aku potrafił się rozładować do zera, dwa razy. Sprawdziłem nic nie brało prądu, 0,01/0,00A Altek ładuje. Po ładowaniu prostownikiem 16h zero problemu, trzeci tydzień -8 pali jak zły. sprawdzałem u gość z akumulatorami aku wszystko ok dał mi wydruk ponad 83% pojemności pod obciążeniem również dobrze się zachowuje. Nie mam już siły z tym walczyć, tylko te przyciski mnie zastanawiają dlaczego są nie aktywne. Chciałem wywalić całkiem centralkę dalej próbuje zapisać do węzeł telematyczny.. jedyny błąd to od konfiguracji proxy, można go skasować ale wraca jak bumerang. :facepalm:
 #136826  autor: Broneq
 10 gru 2020, 00:38
steyr pisze: 04 gru 2020, 13:02 Problem ot tak nagle się pojawił? Osiowanie proxy Ci mogę przeprowadzić, ale czy to pomoże to Ci nie powiem. Jak coś to pisz na priv. Bywam w Krk a jestem z okolic Wadowic.
Właśnie tak nagle. Początkowo tylko tel nie chciał się połączyć. Raz mi się tak zdarzyło ale wystarczyło zgasić samochód i później wszystko było ok. Czasami było tak ze zawiesilo się odczytywanie pendrive, wtedy wyciągałem go i wkładałem ponownie.

Sprawdziłem Aku. Jest ok. Trzyma parametry na wszystkie możliwe strony. Narazie jestem umówiony do ASO w Nowym Targu. Zobaczymy co wykombinują, powiedzieli z szczerością, ze generalnie dość częste zjawisko z tym systemem. Przy okazji umówiłem się na jazdę próbną Tipo w t-jet :fiat1:

Edit 14.12.20
Byłem, zapłaciłem 120 zł i dowiedziałem się że moduł padnięty :roll:
Nie wiem jaki sens polować na nową centralkę. Może lepiej będzie kupić jakieś sensowne dedykowane radio multimedialne.
Wie ktoś jak zrobić żeby licznik nie migał gdybym tego nie wymienił ? Wkurza mnie to :!:

Ps. Tipo T-jet nie jedzie :shame:
 #137729  autor: YahooPL
 21 sty 2021, 00:23
U mnie padnięty moduł, żeby nie mrugał licznik wypiąć fizycznie moduł odpiąć klemy odczekać jak nie będzie go w sieci can zrobić osiowanie. Ewentualnie wcześnie Radio/Navigator/Convergence systems none (ostatnia pozycja w osiowaniu) U mnie już nie mruga sprawdzałem na innym z bravo jego w ogóle nie widzi a też z bravo. ciężko dobrać a po serii do mojego 450 PLN używka :mur: