• Usterka cewki/świec zapłonowych

Moderator: Wochu

 #127890  autor: Czarek
 21 lut 2020, 11:16
Witam,
Forumowicze, użytkownicy fiata Bravo czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją. Po wymianie wszystkich cewek i świec po przejechaniu dosłownie 500-600 kilometrów nadal usterka się pojawia (utrata mocy, trzęsie samochodem, na wyświetlaczu kontrolka check engine i komunikator skontroluj silnik). Po podłączeniu do komputera znowu to samo. pokazuje błąd cylindra. Wymieniam cewkę samochód jeździ przez dwa tygodnie i znowu to samo. Wymieniłem ostatnio wtryskiwacz paliwa i niestety nie pomogło. Jaka może być przyczyna
 #127897  autor: moris10
 21 lut 2020, 13:22
Może jakieś problem na stych jest lub przewód jest gdzieś przetarty.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 #127904  autor: Czarek
 21 lut 2020, 15:34
Dzwoniłem do dawnego Viamotu, nawet konkretnie gadali. Może być grubsza sprawa. Prawdopodobnie nieszczelność, która powoduje zalewanie olejem świece, ta traci iskrę i jeden cylinder nie pracuje....Mi zależy najbardziej na diagnostyce, żeby dojść do przyczyny problemu, gdyż aktualnie nie da się normalnie użytkować auta...człek nie zna dnia ani godziny :)
 #127906  autor: MichalBP
 21 lut 2020, 15:46
Masz zamontowane LPG?
Może warto kompresję na cylindrach sprawdzić. Złącza elektryczne na cewkach można prysknąć kontakt-sprejem.
 #127938  autor: Czarek
 21 lut 2020, 22:06
Nie. Tylko benzyna bez LPG. Dzisiaj jak zawsze co dwa tygodnie u znajomego mechanika wyjęliśmy pierwszą świece przetarta i auto śmiga. Za około 2 tygodni powtórka z historii. W tym czasie wymienimy olej z filtrami i wtyczkę do cewki. Jak nie pomoże to dalej zobaczymy. Na razie do ASO nie jadę to ostateczność
 #137740  autor: Ogien123
 21 sty 2021, 17:00
Pozwolę sobie odkopać temat, bo mam identyczny problem z identycznym silnikiem bez gazu. Jak u Ciebie wyglądała sprawa rozwiązania problemu?