• Warsztat gazowy - Kraków i północne okolice

Moderator: Wochu

 #127114  autor: axelmateuss
 01 lut 2020, 15:55
Witajcie,
Moje Bravko 1.4 / 90 KM ma fabryczne LPG - i chyba przydałoby się je troszkę przyregulować - bo autko:
1. Wyrzuca engine check, w MES to błąd P0420 związany z katalizatorem lub lambdą, ale także czasami z rozregulowaną instalacją gazową - o czym dowiedziałem się w innym temacie.
2. Ciut dużo pali, może komuś uda się z tym coś zrobić (ok. 9 l na mieszanej).
3. Niedawno je kupiłem, więc w zasadzie nie umiem stwierdzić, czy ktokolwiek cokolwiek przeglądał w instalacji, więc dobrze byłoby zerknąć (facet, który go sprowadził wymienił co prawda zbiornik, więc pewnie jest ok, ale... handlarz, wiecie ;) )
Czy moglibyście polecić jakiegoś gaziarza w Krakowie i okolicach (najchętniej północnych)? Czytałem Wasze opinie o warsztacie na Barbary, ale oni raczej gazem się nie zajmują, prawda?

Wielkie dzięki z góry, jak zwykle Wasza pomoc będzie z pewnością celna i jednocześnie nieoceniona :)
 #127628  autor: cansa7k
 14 lut 2020, 19:19
GCS Tuning - Struna Ci zrobi strojenie gazu, tylko to jest trochę na północ od Krakowa (Wysiołek Luborzycki)

Jeśli chodzi o stricte Kraków to Alfa Auto Gaz (Składowa 2)
 #127634  autor: axelmateuss
 15 lut 2020, 00:30
Wielkie, wielkie dzięki - myślałem, że już nikt nie odpowie :-)
A słyszałeś o warsztacie Gazik przy Hamerni? Luborzyca dla mnie OK, jeśli warto, to się przejadę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 #127686  autor: krafter
 16 lut 2020, 15:53
Ja polecam Gazik na ul. Hamernia. Montowałem u nich Stag-a i jestem bardzo zadowolony,wszystko działa prawidłowo.
 #127691  autor: axelmateuss
 16 lut 2020, 17:15
Super, dzięki - to mam już z czego wybierać :) A wybrać się muszę, bo check sam nie zgaśnie ;)
Podzielę się wrażeniami po akcji, dla potomności.
 #147354  autor: Swistak999
 31 maja 2022, 17:24
Odgrzebię trochę temat. 1.4 Multiair. Zaczął więcej palić, przerwywa w okolicach 1300-1500 rpm, ciężko pali. Zna ktoś jakiegoś polecanego gazownika w Krakowie?
 #147356  autor: Anarii
 31 maja 2022, 17:31
Nie w Krakowie lecz wiatowice. Gorąco polecam Mariusz Łyduch. Zakładałem 2 miesiące temu u niego instalacje gazowa i jest petarda. Jeśli chodzi o strojenie to polecam strune z Skawiny. Jak potrzebujesz więcej informacji to zapraszam na pw

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


 #147371  autor: netowy
 01 cze 2022, 15:40
Ja serwisuje na południu Krakowa - autoNaGaz.net Piotr Ficek, ul. Pierzchówka 40A.

Tam montowałem i tam serwisuje od 3 lat. Wszystko działa bez problemu. Na początku po 2-3 miesiącach od instalacji był problem z odpalaniem, ale wystroili i do tej pory jest ideolo.
 #147372  autor: volender
 01 cze 2022, 16:20
Ja w rodzinie bez problemów zagazowałem chyba już z 6 samochodów w autocentergaz na Makuszyńskiego.
Autka (fiat, nissan, opel, citroen) jeżdżą na lpg od nich i się nie psują.

Ale prawda też jest taka, że zamontowanie przez firmę swojego sprawdzonego zestawu/producenta to jedno, a serwisowanie instalacji zamontowanej przez kogoś innego, na częściach których samemu się nie używa to drugie, i nie każdy warsztat się tego podejmie.
Albo da zaporową cenę, albo po prostu dłubanina i szukanie przyczyny zajmie sporo czasu, więc i pieniędzy..

Dlatego z tymi opiniami warsztatów to różnie... ja np. bardzo polecam ich, ale nie znam ich od strony serwisowania jakiejś nietypowej zepsutej instalacji.