• Drżenie kierownicy, trzęsienie autem z przodu

Moderator: Wochu

 #74794  autor: milosz219
 07 paź 2017, 12:18
Koledzy potrzebuje pomocy w temacie jak wyżej.Przy starcie auta przy malej prędkości czuję takie bujanie na boki. W trakcie jazdy muszę trzymać kierownicy bo auto ucieka mi w prawo, czasem w lewo. Przy 120 km drży mi kierownica trzęsie mi autem. Jak ściągnę nogę z gazu przy 120km/h to mam wrażenie że problem mija. Opony nowe na aluflegach 17, w zawieszeniu nic z luzów nie wykryto.Podejrzewam, że może to być półoś z przegubem wewnętrznym albo maglownica, wspomaganie elektryczne. Czy miał ktoś podobny problem.Chętnie spotkam się i dam przejechać się autem.Chciałbym porównać jak jeździ się podobnym tjetem 120km. Jestem z okolic Olkusza.
 #74795  autor: Paolo
 07 paź 2017, 12:36
Znając Bravo to najszybciej będzie przegub wewnętrzny z prawej strony (pierwszy w kolejności). Rzecz dotyczy najczęściej krzyżaka (tripode). Wbrew twierdzeniom ASO można to wymienić bez wymiany całej półosi a więc i koszt jest mniejszy. Dłuższa półoś jak coś. Ja miałem taki objaw że przy wyższych prędkościach podczas przyspieszania rzucało przodem na boki i wydobywał się hałas. Nie radzę z tym jeździć bo tylko pogłębiasz usterkę więc zamiast pisać na forum czas na mechanika. Wymiana samego krzyżaka jest uzależniona od tego jak oceni go mechanik. Mój się znał i ocenił że skoro nie ma w kielichu wyżłobień to po co zmieniać całą oś. I tak jeżdżę ponad 3 lata z nowym krzyżakiem ale starą półosią i jest ok.
 #110040  autor: Raderox93bravo
 23 sty 2019, 09:54
Odgrzewam kotleta,poradziłeś sobie jakoś z tym ??? mam identyczne objawy co ty ;/ z tym że ja już zmieniłem sprzęgło,dwumase,obie półośki ,olej w skrzyni i dalej nic ;/
 #112951  autor: tomek1985
 07 mar 2019, 15:53
Przerabialem to okazało się,że nie było smaru w przeglubie wewnętrznym. Puszka smaru i opaska rozwiązało problem.