• Problem z porannym odpalaniem

Moderatorzy: krupniok200, xkacpix0402

 #153109  autor: ochkarol
 24 paź 2023, 13:36
Jeśli źle zestrojona instalacja LPG rozjedzie mapy benzynowe, to na benzynie mogą być problemy. Trzeba zrobić reset map i jeśli pomoże to LPG do konfiguracji.
 #153111  autor: Poster
 24 paź 2023, 19:33
Robiłem reset map i od razu sprawdziłem regulację gazu. Przez chwilę było jakby lepiej. Ale po zaledwie kilku dniach problem wrócił w pełnej krasie.
Czy to możliwe, że problem tkwi w mapie oraz w regulacji gazu i w kółko będzie się powtarzał?
Da się temu jakoś zaradzić ?
 #153119  autor: krupniok200
 25 paź 2023, 14:00
musisz pojeździć z podłączonym kompem pod OBD i sprawdzić korekty, u mnie na LPG wywalało w piekło korekty na -20 nawet, teraz już mam spokój z tym i tylko muszę we wrześniu świeże paliwo pow 1/2 baku mieć i tyle

PS: jeszcze może być że gaziarz myśli że jest ok a dalej jest źle i tu mówiłem o minusach BRC, mniejsza popularność i licencja na program diagnostyczny robi to że możesz konkretnego gaziarza znaleźć, bo nie ukrywam oficjalne materiały szkoleniowe BRC mówią że wystarczy autokalibracja xDDDD
 #154790  autor: kerajkaso
 28 kwie 2024, 07:50
Witam.
Problem z porannym odpalaniem rozwiązalem u Auto Serwis Piotr Masicz okolice Lublina.
Robione w listopadzie 2023 do dzis odpala za 1 razem i normalnie pracuje. Z czystym sumieniem moge polecić.
Pasjonat w swoim fachu. Powołajcie sie na forum fiata, bo mnie na poczatku tez nie chcial przyjać. ;)