• Warsztaty - które polecacie ?

Moderatorzy: krupniok200, xkacpix0402

 #25155  autor: Martin16
 19 maja 2016, 17:52
Witam,

prosiłbym Was o opinie / propozycje odnośnie godnych polecenia warsztatów w rejonie Katowic / Sosnowca.
Z jakich sami korzystacie ? Czy jesteście zadowoleni z usług (jakościowo / cenowo) ? Albo, które warsztaty omijać szerokim łukiem ?

Ze względu na zmianę pracy przeprowadziłem się w te rejony i niestety nie mam rozeznania, gdzie najlepiej skierować się z Bravolem w razie potrzeby :) Liczę, że temat przyda się nie tylko mojej osobie, ale stanie się również miejscem do przekazywania informacji na temat mechaników / warsztatów funkcjonujących na tym obszarze. Może komuś przyda się taka wiedza przy zmianie mechanika.
 #25165  autor: Michał
 19 maja 2016, 19:05
Jak chodzi o ASO to do Bytomia, ul. Prosta 4, Mototechnika. Jest tam rabat i chłopaki ogarniają kuwetę.
 #25181  autor: Dziki
 19 maja 2016, 20:23
Jeśli chodzi o warsztat w Tychach to ja mogę z całą odpowiedzialnością polecić Skrzypczyka.
http://ltskrzypczyk.pl
Przy okazji - pracuje tam również mój dobry koleżka.
U nich praktycznie ogarniam wszystko, od zmiany oleju, po wymiany pierdół w zawieszeniu, robiłem u nich alternator, wymieniam hamulce, tarcze, świece, ustawianie zbieżności, wyważanie i inne paści.
Również bez problemu wymienią sprzęgło, dwumas itp.
Robię u nich też wszystko co związane z klimą i tutaj też idzie im całkiem dobrze.
Praktycznie robią wszystko, w tym na dłuższą naprawę mają swoje zastępczaki.
Ceny dość dobre, ale też za dobrego mechanika trzeba zapłacić nie tak jak za praktykanta.
Ja jeżdżę do nich od lat chyba dziesięciu - w związku z tym takich ludzi jak ja też odpowiednio mniej kasują za wszelakie naprawy mniejsze czy większe.
Ja polecam w razie gdyby to było pomocne dla Kolegów z miasta Tychy lub ościennych :)

P.S.
No i nie muszę się martwić, że gdzieś coś mi ukradną, jak to bywa w warsztatach, że czasem gnoje maja klejące rączki - nawet w ASO i trzeba wszystko z auta przed oddaniem wyciągać, żeby nic żaden szmaciarz nie buchnął...
Ostatnio przy wymianie sprzęgła zostawiłem w pośpiechu na fotelu dokumenty i osobno portfel a w nim ponad 1000 zł w samej gotówce, że nie wspomnę o kartach czy innych przydatnych rzeczach dla amatorów cudzego mienia - oczywiście wszystko było na swoim miejscu. :)
 #25418  autor: Martin16
 21 maja 2016, 09:45
Dzięki Panowie za Wasze opinie. Z pewnością mogą się przydać komuś, jeśli nie teraz to w przyszłości :)

Odnośnie cen to zgadza się – dobra usługa przeważnie wiąże się z sięgnięciem głębiej do portfela. Choć dobrze jest jeśli nie jest to za głęboko :D Jeżdżenie do jednego warsztatu przez długi czas oczywiście jest korzystne. Jedyne co to właśnie by na niczym się nie sparzyć i wtedy klienta się nie traci. Choć z doświadczenia wiem, że o takie warsztaty stosunkowo ciężko, a sporo z nich nie przywiązuje aż takiej wagi do klienta. Nawet jeśli stracą klienta to przyjdzie następny i wydaje się, że wielu mechaników tak do tego podchodzi licząc na przemiał ludzi i obrót pomiędzy nimi…

Czekamy na następne opinie. Widzę, że na forum jest spora grupa z rejonu Śląska / Zagłębia także liczę na Waszą aktywność w tym temacie i pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca do „opieki” :D
 #25421  autor: gumimis
 21 maja 2016, 10:08
ASO Auto-Moto-Szatan w Sosnowcu - jest to sam serwis (mechanika, blacharka, lakier, ) i sklep z częściami (oryginały i zamienniki) bez salonu wiec walczą o klienta; w porównaniu do innych ASO mają korzystne ceny. Minusem są godziny otwarcia: 8-17.
 #25780  autor: Michał
 24 maja 2016, 21:08
No co do Szatana to ja mam inne zdanie. Kolega @Tomeksc pewnie też.
 #26009  autor: Martin16
 26 maja 2016, 15:32
@Michał
Mógłbyś troszkę rozwinąć temat ?

Przy okazji mam nadzieję, że w tym wątku pojawią się opinie potwierdzające, bądź właśnie wskazujące odmienne zdanie na temat danego warsztatu.

A jak tam z opiniami reszty osób z forum, bo narazie coś niemrawo dzielą się swoimi doświadczeniami / wiedzą na temat poszczególnych mechaników ? :)
 #26070  autor: giluś
 27 maja 2016, 09:13
Mototechnika daje rade, ostatnio miałem z nimi ostre przejście, ale generalnie jak długo tam samochód serwisuje, czyli ze 2 lata nie narzekałem. Większość napraw robią od ręki (olej, hamulce, klima itp). Ceny baaaardzo przyzwoite no i na klub dostaje się rabat :)
 #26081  autor: Michał
 27 maja 2016, 10:40
@Martin16 jak ktoś sklada auto po kolizji i auto jest poliftowe a serwis zakłada,lampy z Cromy i grille przedliftowe to chyba jest cos,nie tak. Do tego serwis nie widzi w tym nic złego.
Jak oddaje auto na naprawę to ma wyglądać tak jak wyglądało przed kolizją a nie żeby jakaś rzeźbę robili.
Ja jeszcze mogę polecić chłopaków z Ganinexu z Katowic. Maja ogarniętego mechanika i mega ogarniętego elektryka, niestety musi być też minus. Przyjęcie serwisu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem (kazałem nie myć auta a mimo to umyli) no i niestety nie jest tam zbyt tanio.
 #26317  autor: Martin16
 29 maja 2016, 21:30
Ładna historia...poszli ostro na fantazji...

Dzięki za podpowiedź z Ganinexem. Cóż, znaleźć warsztat gdzie robią dobrze jest dość trudno. A już taki, który by robił dobrze i tanio to szczęście. Przerabiałem już paru "majstrów" i wiadomo, że nigdy głębsze sięgnięcie do portfela nie jest przyjemne to zwykle warto zapłacić więcej raz niż coś poprawiać po czyjejś inwencji twórczej i do tego tracić czas, nerwy plus oczywiście dodatkowe koszty.
 #26503  autor: mattuszycki
 31 maja 2016, 07:44
Absolutnie odradzam Moto-Szatana! Na spotach wspominałem o przebojach, auto po kolizji ściągało na lewo, przez ponad rok dochodziłem swego, dopiero jak sprawa oparła się o FAP i straszenie z mojej strony przepisami wzięli się w garść ale i tak robili problemy. Dodatkowo dziwnym trafem po przeglądzie klimy umyte auto, było 'obryzgane' błotem na nadkolu i tylko tam, gdzie następnego dnia znalazłem rysę, której nie było przed serwisem. Nie wspomnę o tym, że mechanik przy wymianie kół, na moich oczach podniósł Bravko z otwartą klapą bagażnika która uderzyła o kratownicę pod sufitem...

Radzę omijać szerokim łukiem!!!

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
A Ganinex Katowice też mogę polecić, tak jak pisze @Michał elektryk tam to mistrz, Pan Adam zawsze wszystko zrobi i jeszcze można się z nim czasem dogadać. Ostatnio robiłem olej + filtry, na moich materiałach się zgodzili i mam normalnie wpis do systemu i książki.
 #26515  autor: gumimis
 31 maja 2016, 10:42
Ilu użytkowników tyle opinii - ja akurat nie polecam Ganinexu w Katowicach - kilka lat temu gdy naprawiałem Seicento po stłuczce zrobili taka fuszerkę jakich mało - zaczynając od użycia zamienników fatalnej jakości, poprzez złe spasowanie i niepoprzykręcanie elementów (np. reflektor) skończywszy na tym, że prawdopodobnie podczas spawania panowie nie odpięli akumulatora i zaczęły się problemy z elektryką... Ale to był kilka lat temu.

Teraz natomiast od Ganinexu odrzuca mnie obsługa - zwłaszcza to, że pracują tam osoby, które wcześniej pracowały w innym ASO, znacznie mniejszym do Ganinexu, które na skutek rażących zaniedbań i błędów straciło autoryzację Fiata.
 #28571  autor: Arti
 17 cze 2016, 12:43
Jeśli ktoś potrzebuje ustawić geometrie to z czystym sumieniem mogę polecić warsztat Uni-geo w Katowicach na Kłodnickiej 43b :) Gość solidnie podchodzi do tematu, zresztą robi to od lat. No i nie wypuści auta jeśli choć troszkę kiera jest skrzywiona na którąś stronę :) i cena przystępna bo zapłaciłem 80zł :) Polecam
 #28890  autor: Poreb
 20 cze 2016, 07:22
Jeśli chodzi o geometrię to ja jeżdżę tylko i wyłącznie do dudy na Spółdzielczości w Katowicach Ochojcu (tego po lewej stronie)
Chłopaki mają wiedzę i dostosowują zbieżność do mocy auta 8-)

Ogarniają też auta z pneumatyką, liftowane terenówki i inne cięższe tematy których inni się nie podejmują.
 #28898  autor: maro
 20 cze 2016, 10:05
Zgadza się, może nawet nie tyle do mocy, co do stylu jazdy.
 #32202  autor: mariano2004
 24 lip 2016, 10:24
Witam Panowie.
Bravo mam od 2 tygodni
Możecie mi polecić jakiś warsztat czy jakiegoś mechanika-magika ;D co by był stanie doposażyć moją bravo w system esp.
pozdrawiam
P.S postaram sie wpaść na jakiś spot do kato
 #32216  autor: Michał
 24 lip 2016, 12:26
Słabiutko z tym będzie w okolicy Katowic. Jak chcesz temat ogarnąć to skontatkuj się z kolegą fiatbravoemotion
Skierniewice nie są daleko :)
 #32230  autor: maciekwk
 24 lip 2016, 18:05
@mariano2004 a ja CI polecę tego gościa Poluś Garage .Znam go z poprzedniego forum, zaczął grzebać przy samochodach z zamiłowania, amatorsko, niedawno otworzył własny warsztat. Swoje Stilo doposażał we wszystko co mogła dać fabryka i co był w stanie zaadoptować. Jedyne "ale" to terminy - chętnych na wizytę ma aż nadto. Można sobie na jego profilu FB obejrzeć realizacje :)
 #32265  autor: mariano2004
 25 lip 2016, 11:44
dzieki sliczne za kontakty. będę działał ostro z tematem.
zobaczymy co z tego wyjdzie:)
dzieki
pozdrawiam
 #32709  autor: GordonLameman
 29 lip 2016, 22:54
Ja też nie polecam Moto-Szatana. Miałem szkodę z AC i w ostatniej chwili uciekłem od nich i przewiozłem auto do Auto-Bossa. Nota bene tam też mnie chcieli oszukać na nową szybę - wstawili starą, a nowązafakturowali na ubezpieczyciela.

Mam ją do sprzedaży gdyby ktoś chciał.

Mało profesjonalnie było u Szatana.



W Mototechnice też byłem i też raczej niezadowolony.
1. Wymieniali mi pompę CR, robił to jakiś młodziutki chłopak - chyba stażysta.
2. Do wymiany pompy CR trzeba rozpiąć rozrząd, ale nie wymienili paska, a z tego co słyszałem pasek zawsze się wymienia w takiej sytuacji.
3. Mieli rozebrany silnik i stwierdzili nieszczelności - zamiast zadzwonić i powiedzieć to dopiero przy odbiorze i po złożeniu auta zaprosili na następną wizytę.
4. Od razu gdy odebrałem auto świeciła się kontrola świec żarowych, nie wspomnieli o tym, wcześniej też błąd się nie pojawiał.

Ogólnie to nabrałem do nich niechęci po tym.
W dodatku 2 tygodnie po odbiorze u nich tego auta poszła mi chłodniczka EGR.
A potem ukręciły się świecie przy wymianie.
A potem w Świętochłowicach mi źle splanowali głowicę. :evil:

Wiem, że to nie ich wina, ale od nich się zaczęło :D