• Warsztaty - które polecacie ?

Moderatorzy: krupniok200, xkacpix0402

 #87774  autor: 5turbo
 06 mar 2018, 21:33
Cinsoft robi.
 #97915  autor: Mobiqu
 17 lip 2018, 11:00
Kacper023006 pisze: 16 cze 2017, 23:18
Arczi pisze: 16 cze 2017, 12:28 Jak jeszcze miałem stare bravo to oczywiście standardowo posypały się w nim progi i to dosyć konkretnie ponieważ mogłem je przebic palcem :D zrobili mi to w warsztacie na ul. Chorzowskiej 192 w Katowicach - warsztat wygląda jak ostatnia szopa, jestctam 2 gości - jeden lakiernik a drugi blacharz. Progi mi zrobili rąk elegancko, że gdy sprzedawalem auto 3 miesiące temu to progi w dalszym ciągu były ok, a od naprawy minęło ok. 4-5 lat. Pamiętam że mój ojciec też tam kiedyś coś naprawiał w aucie i byk zadowolony. Nie wiem czy ten warsztat jeszcze istnieje, ale jakbum miał znowu coś naprawiać blacharsko czy malować to najpierw uderzam w to miejsce.

Dodano po 6 minutach 15 sekundach:
A jeśli chodzi o mechanikę to polecam Ital Auto w Katowicach na ul. Rozdzienskiego (za salonem ganinex, wjeżdża się przy salonie Forda multexim). Jak nazwa wskazuje chłopaki specjalizują się we włoszczyznie, minus to terminy bo czeka się ok. 3 tygodnie. Z tego co wiem to ci panowie pracowali kiedyś w Fiacie polmozbyt Katowice jak jeszcze istniał i przeszli na swoje. Ostatnio jak tam byłem to widziałem także kilka aut os taksówkarzy, a wiadomo że taksówkarz raczej zna miasto i byle gdzie nie pojedzie. Cenowo jest raczej normalnie aczkolwiek tam przynajmniej mam pewność że wszystko będzie zrobione dobrze i nic innego mi nie zepsują, także ja polecam.

Dodano po 3 minutach :
Aha - co do cen, za rozrząd w Fiacie powiedzieli mi 1100zl, w Ital Auto wyszło mnie 750zl, części oryginalne z pompą wody + robota i rok gwarancji także super :)
Zgodzę się :D
Również polecam Auto Ital. Byłem tam pierwszy raz. Jak na razie 9/10 (zapomnieli zadzwonić, że auto gotowe więc pojechałem tam trochę w ciemno. Na miejscu okazało się auto gotowe i czeka na odbiór:)

Co do cen - mała aktualizacja: rozrząd + pompa wody 780 zł (w ASO Fiata - cyt. "około 1100 zł")
 #98656  autor: Pawel1981
 28 lip 2018, 20:38
Witam poszukuje dobrego warsztatu muszę wymienić rozrząd jestem z Będzina z góry dziękuje

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Witam poszukuje dobrego zaufanego warsztatu muszę wymienić rozrząd jestem z Będzina z góry dziękuje
 #99891  autor: dziambel
 14 sie 2018, 13:15
Witam serdecznie:)
czy macie namiar na dobry warsztat zajmujący się klimatyzacją w okolicach Chorzowa, Katowic?
Prawdopodobnie sprężarka padła. Z góry dzięki!
 #99896  autor: Frankol93
 14 sie 2018, 14:16
Witam,

Jeśli komuś nie po dordze do Uni-Geo (Katowice) na zbieżnośc (godizny pracy tez nie są najlepsze auto można podstawić tylko (9-14:30) to polecam speca z Wodzisławia Śląskiego.
Polnik Wiesław. PPHU. Mechanika

Od 12 lat ustawia zbieżność na maszynie 3d (podobno pierwszy w okolicy miał takie cudo :D ). Zna się na robocie - oczywiście pyta co robione, dociąża auto i przjedzie się z wami. Gwarancja na wszystko + nie ma problemu wrócić do niego np po 6-7k km sprawdzić czy się nie rozjechało i ewentualna korektę.
Płaciłem 100 PLN wiec ok. Dostępny cały dzień (ja byłem o 19 :))

pozdrawiam
Arek
 #101538  autor: verbus
 11 wrz 2018, 19:06
Jeśli chodzi o Sosnowiec :
Geometria i zawieszenia- Tomek miedzy cmentarzami na ul.Andersa 86
Mechanika : "Górski czy Górnicki" na ul. Traugutta 105
 #102417  autor: metalman
 25 wrz 2018, 08:47
Czy jest w Bielsku-Białej jakiś sensowny tłumikarz? Nie musiałby być jakimś super mistrzem, grunt żeby nie marudził i robił poprawnie swoją robotę ;) @slon, @Damian0907?
 #112797  autor: infernodca
 05 mar 2019, 13:14
Panowie, szukam ogarniętego mechanika na Śląsku (lub forumowicza, który poprostu dobrze zna się na rzeczy), by przyjrzał się wibracjom w moim samochodzie (Multijet 1.9 8v@120) i rozwiązał problem. Zależy mi na wyeliminowaniu tej kwestii, a niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc twierdząc, że wszystko jest jak należy (ASO również...).
Wiem jednak że nie jest, bo wcześniej problem nie występował...
 #113733  autor: MarcinPL
 20 mar 2019, 17:09
Ja swojego serwisuję tylko w Ital Centrum w Katowicach ul. Gliwicka 162, zero problemów z mechaniką, a cen lepszych chyba nie znajdziesz.
 #119994  autor: Wiaderny79
 21 lip 2019, 15:53
Witam mam prosbe do was szukam mechanika okolice Jaworzno Sosnowiec Katowice jtory by ogarnal moja bravke problem jest z wypadaniem zalplonu 1i 2 cilinder
 #120099  autor: metalman
 24 lip 2019, 12:00
W Katowicach mogę polecić ASO Fiat Partner.
 #120912  autor: ssnejkku
 14 sie 2019, 08:35
Ja ze swojej strony polecam PCS w Dąbrowie górniczej, serwisuje tam 3 samochody i jestem bardzo zadowolony, robota szybka sprawna i konkretna
 #121117  autor: Papi
 20 sie 2019, 14:46
infernodca pisze: 05 mar 2019, 13:14 Panowie, szukam ogarniętego mechanika na Śląsku (lub forumowicza, który poprostu dobrze zna się na rzeczy), by przyjrzał się wibracjom w moim samochodzie (Multijet 1.9 8v@120) i rozwiązał problem. Zależy mi na wyeliminowaniu tej kwestii, a niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc twierdząc, że wszystko jest jak należy (ASO również...).
Wiem jednak że nie jest, bo wcześniej problem nie występował...
siema, rozwiązałeś problem?
 #121417  autor: infernodca
 27 sie 2019, 19:06
Na razie kwestia zeszła na drugi plan ze względu na remont nowego mieszkania. Temat wróci na pewno przed zimą, ale na chwilę obecną nic nie zostało jeszcze naprawione.
 #122738  autor: dasd
 03 paź 2019, 21:28
Cześć,
szukam forumowicza lub mechanika do wymiany aktywatorów klimatronika w bravo 2.
Jakieś typy?
 #122771  autor: xkacpix0402
 04 paź 2019, 16:07
@dasd Zgłoś się do @Shaq Lub @mlodysc :)
 #128421  autor: metalman
 05 mar 2020, 08:16
Poszukuję pilnie mechanika w okolicach Katowic/Tychów, który wymieniłby przewody hamulcowe w Seicento. Niestety, kilku moich zaufanych nie chce się tego podjąć :(
 #128710  autor: Kamil9Byl8
 12 mar 2020, 02:52
Dziki pisze: 19 maja 2016, 20:23 Jeśli chodzi o warsztat w Tychach to ja mogę z całą odpowiedzialnością polecić Skrzypczyka.
http://ltskrzypczyk.pl
Przy okazji - pracuje tam również mój dobry koleżka.
U nich praktycznie ogarniam wszystko, od zmiany oleju, po wymiany pierdół w zawieszeniu, robiłem u nich alternator, wymieniam hamulce, tarcze, świece, ustawianie zbieżności, wyważanie i inne paści.
Również bez problemu wymienią sprzęgło, dwumas itp.
Robię u nich też wszystko co związane z klimą i tutaj też idzie im całkiem dobrze.
Praktycznie robią wszystko, w tym na dłuższą naprawę mają swoje zastępczaki.
Ceny dość dobre, ale też za dobrego mechanika trzeba zapłacić nie tak jak za praktykanta.
Ja jeżdżę do nich od lat chyba dziesięciu - w związku z tym takich ludzi jak ja też odpowiednio mniej kasują za wszelakie naprawy mniejsze czy większe.
Ja polecam w razie gdyby to było pomocne dla Kolegów z miasta Tychy lub ościennych :)

P.S.
No i nie muszę się martwić, że gdzieś coś mi ukradną, jak to bywa w warsztatach, że czasem gnoje maja klejące rączki - nawet w ASO i trzeba wszystko z auta przed oddaniem wyciągać, żeby nic żaden szmaciarz nie buchnął...
Ostatnio przy wymianie sprzęgła zostawiłem w pośpiechu na fotelu dokumenty i osobno portfel a w nim ponad 1000 zł w samej gotówce, że nie wspomnę o kartach czy innych przydatnych rzeczach dla amatorów cudzego mienia - oczywiście wszystko było na swoim miejscu. :)
Witam
Można prosić o adres tego Aso
Jak Pan sądzi tak z czystej ciekawości ile kosztuje wymiana progów ?
 #148871  autor: zibra
 27 wrz 2022, 13:24
Uderzyłem tyłem auta i mam lewa tylna lampę do wymiany i zderzak do wyprostowania, tragedii nie ma. Chcę kupić lampę używkę i zrobić w jakimś warsztacie, najlepiej Sosnowiec. Możecie kogoś polecić?
Obrazek
 #148889  autor: xkacpix0402
 28 wrz 2022, 00:53
@zibra Podesłałem namiar w wiadomości prywatnej :D