• Warsztaty - które polecacie ?

Moderatorzy: krupniok200, xkacpix0402

 #64352  autor: Bo0b
 09 cze 2017, 20:02
Ja natomiast szukam dobrego mechanika i dobrej wulkanizacji w okolicach Jaworzna. mój dotychcasowy wulkanizator (ul.szczakowska) nie ogarnia wymiany opon na 18"
 #64791  autor: DariusBtm
 14 cze 2017, 12:59
Poreb pisze: 08 sie 2016, 14:09 Ja mam kilka warsztatów, które mają wąską specjalizację i tak:


-geometria zawieszenia:
Duda Katowice spółdzielczości

Dzwoniłem tam żeby umówić sobie zbieżność, gość spytał co było robione więc powiedziałem: wymienione sprężyny, mocowanie Mcphersona, tuleje na PU.
Spytał czy auto jest obniżone powiedziałem, że tak około 30mm to powiedział, że raczej nie wjadę do niego na warsztat bo jest stromy zjazd i powiedział żeby spróbować gdzie indziej. :D

edit: Byłem na zbieżności w Uni-Geo, jednym słowem POLECAM.
 #64875  autor: Poreb
 15 cze 2017, 11:20
to w takim razie zadzwoniłeś do nie tego Dudy :mrgreen:
tam są 2 geometrie obok siebie prowadzone przez braci
jeden jest ok (ten lewy)
drugi podobno mocno średnio robi robote 8-)
 #64912  autor: DariusBtm
 15 cze 2017, 18:13
Chyba żartujesz? Niezłe jaja... z tego co pamiętam to dodzwoniłem się do Jerzego.
 #64950  autor: Thunder866
 16 cze 2017, 12:04
Szukam dobrego blacharza/lakiernika na terenie Katowic lub okolic . Samochód miał stłuczkę na tylnym nadkolu. Na tym wąskim kawałku między drzwiami wychodzi purchel rdzy. Już dwa razy było to naprawiane. Naprawa ostatniego partacza wytrzymała 5 miesięcy :(
 #64953  autor: Arczi
 16 cze 2017, 12:18
Jak jeszcze miałem stare bravo to oczywiście standardowo posypały się w nim progi i to dosyć konkretnie ponieważ mogłem je przebic palcem :D zrobili mi to w warsztacie na ul. Chorzowskiej 192 w Katowicach - warsztat wygląda jak ostatnia szopa, jestctam 2 gości - jeden lakiernik a drugi blacharz. Progi mi zrobili rąk elegancko, że gdy sprzedawalem auto 3 miesiące temu to progi w dalszym ciągu były ok, a od naprawy minęło ok. 4-5 lat. Pamiętam że mój ojciec też tam kiedyś coś naprawiał w aucie i byk zadowolony. Nie wiem czy ten warsztat jeszcze istnieje, ale jakbum miał znowu coś naprawiać blacharsko czy malować to najpierw uderzam w to miejsce.

Dodano po 6 minutach 15 sekundach:
A jeśli chodzi o mechanikę to polecam Ital Auto w Katowicach na ul. Rozdzienskiego (za salonem ganinex, wjeżdża się przy salonie Forda multexim). Jak nazwa wskazuje chłopaki specjalizują się we włoszczyznie, minus to terminy bo czeka się ok. 3 tygodnie. Z tego co wiem to ci panowie pracowali kiedyś w Fiacie polmozbyt Katowice jak jeszcze istniał i przeszli na swoje. Ostatnio jak tam byłem to widziałem także kilka aut os taksówkarzy, a wiadomo że taksówkarz raczej zna miasto i byle gdzie nie pojedzie. Cenowo jest raczej normalnie aczkolwiek tam przynajmniej mam pewność że wszystko będzie zrobione dobrze i nic innego mi nie zepsują, także ja polecam.

Dodano po 3 minutach :
Aha - co do cen, za rozrząd w Fiacie powiedzieli mi 1100zl, w Ital Auto wyszło mnie 750zl, części oryginalne z pompą wody + robota i rok gwarancji także super :)
 #64957  autor: Thunder866
 16 cze 2017, 12:48
Dzięki. Podjadę na Chorzowską zobaczę czy jeszcze istnieją chociaż ze street view nie wygląda to obiecująco. Jak macie jeszcze jakieś namiary to poproszę
 #64958  autor: Arczi
 16 cze 2017, 13:11
Tak jak pisałem wyżej kolego - jest to dosłownie szopa, i wcale nie dziwię się że wygląd tego może tylko odstraszyć, natomiast jeśli chodzi o to co najważniejsze czyli robotę - goście zrobili to na prawdę dobrze, także to już twój wybór :) i pamiętaj, że ja ostatni raz byłem tam właśnie ok. 5 lat temu także nie wiem czy się tam coś nie pozmieniało.
 #65017  autor: Kacper023006
 16 cze 2017, 23:18
Arczi pisze: 16 cze 2017, 12:28 Jak jeszcze miałem stare bravo to oczywiście standardowo posypały się w nim progi i to dosyć konkretnie ponieważ mogłem je przebic palcem :D zrobili mi to w warsztacie na ul. Chorzowskiej 192 w Katowicach - warsztat wygląda jak ostatnia szopa, jestctam 2 gości - jeden lakiernik a drugi blacharz. Progi mi zrobili rąk elegancko, że gdy sprzedawalem auto 3 miesiące temu to progi w dalszym ciągu były ok, a od naprawy minęło ok. 4-5 lat. Pamiętam że mój ojciec też tam kiedyś coś naprawiał w aucie i byk zadowolony. Nie wiem czy ten warsztat jeszcze istnieje, ale jakbum miał znowu coś naprawiać blacharsko czy malować to najpierw uderzam w to miejsce.

Dodano po 6 minutach 15 sekundach:
A jeśli chodzi o mechanikę to polecam Ital Auto w Katowicach na ul. Rozdzienskiego (za salonem ganinex, wjeżdża się przy salonie Forda multexim). Jak nazwa wskazuje chłopaki specjalizują się we włoszczyznie, minus to terminy bo czeka się ok. 3 tygodnie. Z tego co wiem to ci panowie pracowali kiedyś w Fiacie polmozbyt Katowice jak jeszcze istniał i przeszli na swoje. Ostatnio jak tam byłem to widziałem także kilka aut os taksówkarzy, a wiadomo że taksówkarz raczej zna miasto i byle gdzie nie pojedzie. Cenowo jest raczej normalnie aczkolwiek tam przynajmniej mam pewność że wszystko będzie zrobione dobrze i nic innego mi nie zepsują, także ja polecam.

Dodano po 3 minutach :
Aha - co do cen, za rozrząd w Fiacie powiedzieli mi 1100zl, w Ital Auto wyszło mnie 750zl, części oryginalne z pompą wody + robota i rok gwarancji także super :)
Zgodzę się :D
 #65676  autor: DariusBtm
 25 cze 2017, 18:41
Potrzebuję jakiegoś dobrego gościa od wydechów, który by wstawił kawałek prostej rury w pustym filtrze DPF.
 #65733  autor: metalman
 26 cze 2017, 09:09
Ja ostatnio robiłem łącznik elastyczny u gościa na Fitelberga w Tychach - typowy tłumikarz, wszystko robi samemu i dobrze. Wg mnie godny polecenia.
 #65928  autor: noodle
 29 cze 2017, 12:39
W kwestii wydechu mogę polecić zakład Gawrońscy w Katowicach. W poprzednim aucie robiłem i nich złącze elastyczne + parę mniejszych niedociągnięć i przyznam, że pełna "profeska".
 #66126  autor: michalgl
 02 lip 2017, 16:51
Tłumiki:
kainer.pl w Rudzie Ślaskiej, wymieniał mi jakieś przegniłe elementy przy złączu elastycznym, warsztat polecali mi znajomi i również polecam

Zbieżność:
sugerując się opiniami w tym wątku wybrałem się do Uni-Geo w Katowicach na ul. Kłodnickiej 43b i mogę również bardzo polecić, auto jedzie idealnie, kierownica jest prosto. Pierwszy raz spotkałem się że ktoś jeździł ze mną jako kierowca i pasażer oglądając i pytając co mi się nie podoba, później ustawianie, ponowna jazda czy mi pasuje, naprawdę polecam.
 #75686  autor: ixi3
 17 paź 2017, 20:05
Ja również polecam Ital Auto w Katowicach. Wszystko co powyżej potwierdzam( łącznie z terminami ).
 #75782  autor: Dawid90
 19 paź 2017, 08:29
A macie może jakiegoś dobrego magika od diesla i ogólnie fiatow? Zabrze lub Katowice i okolice, oprócz Ital Auto :) z góry dzięki ;)
 #75783  autor: 5turbo
 19 paź 2017, 08:35
Cinsoft :) 30 minut z Katowic
 #80805  autor: Cibor
 16 gru 2017, 10:51
Zbieżność: Uni-Geo ul. Kłodnicka K-ce. Jeśli ktoś potrzebuje zrobić zbieżność to szczerze polecam. Już pare osób w klubie polecało, ja również jestem zadowolony. Dziś byłem (już drugi raz), zbieżność zrobiona, kierownica idealnie prosto. Kilka jazd próbnych, także chce facet żeby klient był zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #86415  autor: stpman
 21 lut 2018, 20:40
Panowie znacie jakiś warsztat/mechanika, który byłby w stanie porządnie zaopiekować się nieco starszym FIAT'em (konkretnie Barchetta) ?
Im bliżej Pszczyny tym lepiej.
 #86417  autor: ecumod
 21 lut 2018, 20:47
Do barchetty i innych oldschoolowych fiatów tylko PPHU CLAUDIO ;) on kocha takie tematy.
 #87728  autor: DariusBtm
 06 mar 2018, 13:36
Poleci ktoś jakiś dobry warsztat co ogarnie downpipe'a?