• Mechanik- sensowny warsztat

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #22425  autor: Borys
 27 kwie 2016, 20:55
Cena jak za ogrom pracy niska. Żałuję że nie mam u siebie 1.9 bo w przypadku awarii części dużo tańsze. Cała twoja kwota nie wystarczyłaby na goły słupek 2.0 ;-)
 #22429  autor: rybsztein
 27 kwie 2016, 21:35
Rozrząd u Pablo normalnie 850 zł. Zderzak plastikowy, więc nie ma jak sprawdzić czy lakierowany :D A poza tym ja tego samochodu nie sprzedam raczej nigdy. Chyba, że ktos się uprze, że chce kupić bo cały zrobiony na tip top i da dobrą cenę, ale DOBRĄ cenę, bo ja włożonej kasy nie odzyskam nigdy, więc nie chce sprzedawać.

Borys ale w 2.0 klapy się raczej nie urywają :D Przypadki są pojedyncze, a w 1.9 to norma. No i 1.9 jest znaaaaacznie więcej więc cena niższa.
 #27228  autor: dawidlewandowski
 06 cze 2016, 15:18
Ja po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczony obsługą aso ziółkowski na zagójskiej.
W piątek zapłaciłem za serwis klimy z filtrem kabinowym 100 zł brutto :).
Do tego wcześniej padła diagnoza o nieszczelności od strony wybieraka skrzyni, okazało się, że był to olej wydostający się z nieszczelności między rurą dolotową a klapą gaszącą.
Nie naciągnęli mnie na nowy wybierak, zmyli wszystko zmywaczem, a za zmywacz nie policzyli.
 #27280  autor: rybsztein
 06 cze 2016, 20:17
Szkoda tylko, że są po złej stronie Wisły:)

Ja ostatnio serwisuję swojego w USA Cars Center na Badylarskiej. Po nazwie łatwo wpaść jaka jest ich specjalizacja ale z europejczykami sobie również radzą:) Jutro wstawiam do nich samochód na wymianę końcówki drążka i łącznika stabilizatora i kontrolę klimy.

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka
 #30527  autor: dawidlewandowski
 07 lip 2016, 14:04
@rybsztein ja zostawiłem w Pablogarage przedwczoraj auto, nie obyło się bez kłopotów, skończyło mi się sprzęgło 20 km przed warsztatem :P .
Docelowo zostawiłem auto na wymianę hebla z przodu na ten z delty 1.9 190, jakieś pierdoły oraz wywalenie klap.
Ciekawe jak będzie u mnie ...:/ , na tę chwilę cisza ale Paweł sam powiedział, że mają obsuwę czasową i dzisiaj wieczorem dopiero wezmą się z moje auto.
 #30538  autor: rybsztein
 07 lip 2016, 15:22
Ja mam znowu do roboty skrzynię - najprawdopodobniej łożysko 6. biegu bo świszczy na 6. i miałem wstawić do pabla ale mi napisał że na sierpień możemy się umawiać więc muszę w aso robić. Ale nie będę robił u partaczy w carserwisie bo oni się do robienia skrzyń nie nadają, więc umówiłem się na 12.07 do Ziółkowskiego. Dadzą nawet samochód zastępczy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 #30624  autor: dawidlewandowski
 08 lip 2016, 08:48
@rybsztein ziolkowski to chyba jedyne aso w Warszawie godne polecenia.
 #30625  autor: rybsztein
 08 lip 2016, 08:53
Oby tak było:) W Carserwisie nie potrafią odpowietrzyć wysprzęglika nawet co mnie kosztowało łącznie ponad 1000 zł bo zakładałem, że zrobili to dobrze bo jaka to filozofia. Do tego parę innych kwestii dochodzi - odradzam ogólnie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 #31092  autor: dawidlewandowski
 13 lip 2016, 17:23
@rybsztein jak u Ciebie sprawa ze skrzynia?
Moje bravo stoi u Pawła w Warsztacie.
Wszystkie klapki na miejscu :), ale turbo idzie do regeneracji...
Pojechalem na usunięcie klap, a doszlo turbo i komplet sprzegla z dwunasem.
Jak widać z tymi klapami nie ma reguły.
Jestem dosłownie po rozmowie z Pawłem i kończy remot ar 159 po tym jak wpadły klapki.
Przelot mojego samochodu to 230 000.
 #31097  autor: rybsztein
 13 lip 2016, 18:12
Dobrze że wszystkie klapki na miejscu ale jak do roboty miałeś sprzęglo i koło to też trochę kasy Ci pójdzie. Regeneracja turbo 800zł u Pabla.

Moją skrzynię dzisiaj rozebrali. Są widoczne uszkodzenia koła zębatego 6. biegu i ono idzie do wymiany. Skąd się wzięły? Jakieś ciało obce ale skąd? Wsio po wizycie u Pabla a oni spuszczali olej i demontowali półosie przy wymianie silnika.... może zbieg okoliczności - nie dowiem się. Łożysko 6. biegu podobno niewymienne ale wygląda w porządku. Podobnie jak reszta. Dobrze, że tym razem wałek główny nie dostał rykoszetem jak ostatnio. Zwrócono mi uwagę, że skrzynia była klejona silikonem przez tych co poprzednio ją robili czyli Carserwis ..... masakra. Do tego służy specjalny klej ..... Wyregulować mają też lożyska więc na 3. i 5. powinien przestać latać lewarek co według Carserwisu, które twierdzi że żadnej regulacji nie ma, było normalne. Ciekawe czy zniknie buczenie przy 90km/h ... pewnie nie. We wtorek pewnie odbieram.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #31182  autor: dawidlewandowski
 14 lip 2016, 13:00
@rybsztein zostawiłeś auto u Ziółkowskich?
Pawiem tak nie chce nikogo bronić, ale coraz częściej przekonuje się to tego, że bravo to taki model auta, gdzie każde auto żyje swoim życiem z osobna. W jednych autach występują usterki, które nie będą miały miejsca w innym egzemplarzu.
Mimo wydanych pieniędzy te auta i tak przejadą więcej niż niemiecka konkurencja, a Twój przykład z klapkami gdzie nie byłeś tego świadomy do momentu naprawy, potwierdza to, że silnik jest naprawdę trwały.
Znam przykład klapki, która wpadła w e50 520d, auto już nie pojechało dalej naprawa około 4 razy droższa niż w Twoim przypadku.
 #31186  autor: MichalO
 14 lip 2016, 13:21
@dawidlewandowski, po prostu potwierdza się pogląd, że włoskie auta mają własną duszę :-). A niskie koszta (w porównaniu z innymi markami) za ewentualne naprawy w tym przypadku mogą być tylko zaletą. Zresztą, teraz nie ma auta, które by się nie psuło lub w którym są elementy bardziej narażone na awarie. Niestety przy produkcji aut najwięcej do powiedzenia mają teraz księgowi.
 #32731  autor: rybsztein
 30 lip 2016, 11:55
No to Ziółkowski zaliczył wpadkę. Demontując skrzynię opuszczali trochę silnik (tak mi się wydaje) i uderzyli kołem pasowym sprężarki klimatyzacji o podłużnicę (jest ślad) - koło pasowe jest lekko uszkodzone na samej krawędzi - jest wgniecenie - które ociera o pasek. Pasek lekko się strzępi a dziwny dźwięk który mam przy większych prędkościach to zapewne przez to. Ostatnio ucichł bo pasek się pewnie przytarł i nie trze tak bardzo. Musieli to zauważyć bo jak walnęli to huk był na pewno niezły. Jadę w poniedziałek rano im to pokazać - zobaczymy czy będą ściemniać czy się przyznają i na swój koszt to naprawią.

Obrazek

Zobaczyłem to zupełnym przypadkiem i miałem farta że akurat koło się tak ułożyło. Pewnie liczyli że tak szybko nie zobaczę a potem zwalą, że to pewnie ktoś inny. Daruję im to jak się poczują do winy i naprawią to.

Pablo od razu mi o zderzaku powiedział. Chociaź od 3 miesięcy nie mogę się z nim umówić na lakierowanie tego.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #32732  autor: Dziki
 30 lip 2016, 12:27
Już bym tam dzwonił i zapowiedział poniedziałkową wizytę, bo później zwalą, że Ty młotem sobie klepałeś :D
 #33516  autor: Arek570
 06 sie 2016, 18:11
Czy jesteście w stanie polecić jakiś serwis, niekoniecznie autoryzowany, który sprawdził by mi Bravo przed zakupem? (modlińska/białołęka)
 #33527  autor: rybsztein
 06 sie 2016, 20:07
Kup interfejs u Viakena - ok 100zł to sam sprawdzisz masę rzeczy a zawieche itd. na zwykłej stacji diagnostycznej za grosze.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #33529  autor: Ozz
 06 sie 2016, 20:20
Rybsztein, jak poszło u Ziółkowskiego?
Ps. Byłem raz na przeglądzie po 30kkm. Czy jestem zadowolony...? Tył zaczął piszczeć po ich czyszczeniu prowadnic i mam jeszcze jedną, pewną wątpliwość, ale tego nie sprawdzę więc nie będę rozwijał.
Za to zawsze zadowolony wyjeżdżałem z Radzymina, ASO Górka.
 #33530  autor: rybsztein
 06 sie 2016, 20:31
Uszkodzili koło pasowe spr.klimatyzacji montując skrzynię - uderzyło o podłużnicę, ale przyznali się jak pokazałem palcem. Czekam aż mi wymienią. Nie można kupić w fiacie samego koła więc mają kupić używaną sprężarkę i przełożyć. Zaczekam z opinią jak to zrobią.

Cenowo - drogo.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8