• Lakiernik - Warszawa

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #38036  autor: dawidlewandowski
 21 wrz 2016, 11:59
@rybsztein @andy_ oj nieźle musieli wam zaleźć za skórę .
Ubezpieczyciel akceptował 3 tygodnie drugi kosztorys.
Po akceptacji ruszyli z pracami, ze strony warsztatu wszystko terminowo.
@rybsztein co do firmy ubezpieczeniowej to jest tak ogarnięta, że do dzisiaj (2-mc) nie mogę się doprosić o ustalenie kwoty doubezpieczenia po szkodzie, mają taki bałagan.
Wszystkie części nowe nie używane, tyle w temacie może dobrze trafiłem.
Lampy w 100 % nowe widać to po stanie soczewki, odbłyśnika i przesłony.
Mówię jak jest mam większe niż podstawowe pojęcie o motoryzacji, a tym bardziej o swoim aucie.

To jest moja opinia, ja się nie zawiodłem, trafiłem do nich przypadkiem, nie mam tam znajomości.
 #38038  autor: rybsztein
 21 wrz 2016, 12:23
Wiesz ile kosztują ori lampy? Naprawdę wierzysz, że mogłeś dostać nowe ori lampy w cenie zamienników? Taki gest mieli nie? Zamienników zbraklo więc dali nowe ori ... Bo jeśli tak to dalsza dyskusja nie ma zwyczajnie sensu.

Co do czasu oczekiwania - popełniłeś błąd logiczny pisząc, że najpierw tydzień naprawiali a potem 3 tygodnie było przepychanek. Gdybyś napisał odwrotnie to wszystko byłoby jasne.

Inna sprawa, że np. Carserwis nie ma takich przepychanek tylko wysyłają dokumentację zdjęciową i kosztorysy akceptowane są raczej bez obecności ludzi a coś takiego możliwe jest tylko tam gdzie o wałkach nie ma mowy. Tam gdzie są wałki są przepychanki po 3 tygodnie :) Ale najważniejsze że ty jesteś zadowolony.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
 #38047  autor: dawidlewandowski
 21 wrz 2016, 13:52
@rybsztein wiem ile kosztują lampy 675 zł netto za sztukę, i tyle mam na kosztorysie.
Źle zrozumieliśmy, przyznaję błąd logiczny.
Moja firma ubezpieczeniowa akceptuje tylko zamienniki tam gdzie występują, warsztatowi udało się o akcept fiatowskich lamp , w powyższej kwocie, ale w kosztorysie jest numer magneti marelii. Dzięki temu ubezpieczyciel zaakceptował kosztorys myśląc, że to zamiennik, a ja mam oryginał. Kwestię jak przedstawią to ubezpieczycielowi na fv, mam w dupie ja się cieszę, że mam nowe oryginalne lampy.

Tak carserwis super, ja akurat w życiu bym nie oddał auta do takiego kołchozu.

Najważniejsze, żeby swoje opinie opierać o doświadczenia, które ja posiadam w tym momencie na podstawie naprawy w auto ostrobramska.

I jeszcze raz powtórzę skoro czekam 2 miesiąc, żeby łaskawie liberty wyliczyło mi, kwotę doubezpieczenia, to o jakich Ty wałkach mówisz.
To firma ubezpieczeniowa nie potrafi wywiązać się z prostych zadań w czasie.
Ściemniali, że nie dostali nowego kosztorysu od warsztatu, ja dostałem od ostrobramskiej na maila prtscr z systemu audanet, gdzie jak wół był wysłany nowy kosztorys.
Podczas zgłoszenia szkody zapisali celowo źle numer telefonu, żeby warsztat miał problem z kontaktem ze mną w celu zrobienia wyceny i naprawy.
Prawidłowy numer telefonu uzyskali w ten sposób, że wysłałem w dniu zajścia szkody maila z kopią do warsztatu, gdzie w stopce był mój numer telefonu.

Mam wymieniać dalej? To gdzie tu złe chęci warsztatu, ja rozumiem, że macie jakiś niesmak co do tego warsztatu, ale ja powtórzę, że znam się na autach i nikt mi nie wciśnie ciemnoty, szczególnie na temat swojego auta... Ja wiem, że praktyka wałków w warsztatach to norma, ale jak oznaczysz sobie części markerem UV, wysyłasz maile jako podkładki na wszystko, zrobisz sam dokładne zdjęcia po szkodzie, dogadasz wszystko z warsztatem w momencie pozostawienia auta to możesz tego uniknąć.



Dla mnie temat zakończony.

To jest moja opinia oparta na doświadczeniu, współpracy z nimi.
@rybsztein naprawiałeś u nich auto ?
@andy_ miał złe doświadczenie z nimi, ale czy Ty miałeś osobiście?
Bo jeśli nie to dalsza dyskusja nie ma zwyczajnie sensu.



Ps. części ori fca, szczególnie blacharskie są z upływem coraz gorszej jakości, najdroższe w produkcji są formy użyte w tłoczniach.
Z upływem czasu niszczeją, z reguły nie są wymieniane do końca okresu produkcyjnego części.
 #38068  autor: rybsztein
 21 wrz 2016, 17:07
No to teraz napisałeś wszystko jasno i czytelnie :) Nie byłaby ta dyskusja potrzebna gdybyś tak zrobił od razu. Fajnie, że się na taki myk ubezpieczyciel nabrał, bo wiadomo jak z zamiennikami w przypadku lamp niestety jest. Ja swojego samochodu tam nie oddałem, bo znam ludzi, którzy oddali i żałowali. A Carserwisu też bynajmniej nie polecam, wymieniłem ich tylko odnośnie tego, że wałków nie robią, bo z pracy ich lakierników jestem bardzo niezadowolony i nigdy samochodu im nie oddam.
 #38157  autor: dawidlewandowski
 22 wrz 2016, 10:47
@rybsztein no to się cieszę, że emocje opadły :).
Prawda jest taka, że wałków nie ma jak robisz sam, tylko do tego trzeba posiadać czas, zaplecze, wiedzę oraz zdolności..:)
 #74238  autor: Elegancko
 30 wrz 2017, 20:47
Panowie poszukuję sprawdzonego lakiernika na terenie Warszawy. Ważne by robota była dobrze wykonana. Koleżanka przytuliła się do ściany Hondą CRV 2011r. Może jest jakiś lakiernik na tym forum, który mógłby podać przybliżoną kwotę lakierowania? Jest szlif na przednim nadkolu i kawałek zderzaka..

Obrazek
 #74257  autor: Ozz
 01 paź 2017, 00:39
@Elegancko, jak chcesz to mogę załatwić namiar na dobrych fachowców. Kuzyn z Legionowa zgubił w trasie bagażnik rowerowy z dachu i ten, spadając,
głęboko pocharatał klapę bagażnika (sedan). Liczył się z malowaniem całego elementu, ale nie. "Zaszpachlowali" mu to lakierem tak, że śladu nie ma. Same rysy. Jeśli chcesz to daj mi ze 2 dni, bo z roboty nie wychodzę...
 #74266  autor: Elegancko
 01 paź 2017, 08:53
Ten lakiernik gdzieś w Wawie?
 #74270  autor: sawer
 01 paź 2017, 09:55
@Elegancko zapytaj w Abcar Aso Fiat na Myszynieckiej.. robili mi tam 2 razy fiata grande punto, przyjeżdzają tam mazdy ( te z aso na PGR brodno). Ceny przystępne i robota zawsze była dobrze wykonana.. jeżeli chodzi o blachy..
 #74744  autor: marcin555
 06 paź 2017, 19:37
Ja polecam Romana z "Samochód marzeń kup i zrób" na Tvn Turbo, zakład w Duczkach k.Wołomina, zrobi nóweczkę jak z fabryki :) ostatnio robiłem tam jeden z samochodów, terminy na 3 miesiące naprzód zajęte, ale udało mi się dogadać i wstawić z miejsca :D jakby co to firma Auto-Lak Roman Biały.
 #74748  autor: Elegancko
 06 paź 2017, 20:13
Skoro robią mu reklamę w tv to pewnie jest dobry. Niemniej jednak za daleko.
 #76004  autor: Radek1983
 21 paź 2017, 22:59
Hej!

Ja polecam "Auto Shubert" Wałuszewska 18, 03-024 Warszawa. Może nie jest tanio, ale profesjonalnie.
 #78892  autor: blimey
 24 lis 2017, 20:07
Radek1983 pisze:Hej!

Ja polecam "Auto Shubert" Wałuszewska 18, 03-024 Warszawa. Może nie jest tanio, ale profesjonalnie.
A co robiłeś i jaka cena?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 #79007  autor: Radek1983
 25 lis 2017, 21:27
Miałem zadrapany niewielki fragment tylnego zderzaka i błotnika - niby niewiele, ale liczy się jako dwa elementy. Policzyli 1500zł. Moim zdaniem dobrali lakier bardzo dobrze - nie widać różnicy. Oddają auto wysprzątane i umyte.
 #79014  autor: rybsztein
 25 lis 2017, 22:04
1500 za 2 elementy? O żesz kur.... to nawet jak na Warszawę rozbój w biały dzień. Lakier to ci dobrze dobiorą i w Castoramie:)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


 #79081  autor: Piter2020
 26 lis 2017, 11:58
Z tego co kojarzę to biorą 400-500 za element

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 #79418  autor: AdrianOch
 29 lis 2017, 18:00
Sprawdźcie Modlińska 225, gośc dobrze ogarnia temat.
 #80114  autor: Radek1983
 07 gru 2017, 20:47
rybsztein pisze:1500 za 2 elementy? O żesz kur.... to nawet jak na Warszawę rozbój w biały dzień. Lakier to ci dobrze dobiorą i w Castoramie:)
Błotnik i zderzak wymagały nie tylko lakierowania, ale naprawy - może nie dużej, ale jednak - samo lakierowanie nie wystarczyłoby. Co do dobierania lakieru, to uwierz mi - "myszowate" kolory nie tak łatwo dobrać.
Taniej pewnie zrobią w "Auto Młynarski" na Chodeckiej.