• Szyba, przód, warszawa.

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #1855  autor: Potar
 17 gru 2015, 22:29
Coś polecacie sprawdzonego?
Bo przypierdzielił mi kamień i rano obudziłem się z krechą.

Oraz +/- koszta, widzialem gdzies aukcje ze zmiana za 600zł i zastanawiam sie czy to good deal.

:fiat1:
 #1859  autor: grzech1991
 17 gru 2015, 22:43
Ogólnie trzy marki, pinglinkton, saint gobain, nordglass. W kolejności od najtańszej, im tańsza tym bardziej na zarysowania podatna.

630,00 ZŁ SAINT GOBAIN - CENA BRUTTO Z WYMIANĄ
410,00 ZŁ NORDGLASS - CENA BRUTTO Z WYMIANĄ

pinglinktona, nie sprawdzałem ze względu na mieszane opinie.
 #1879  autor: maciaty
 17 gru 2015, 23:54
Pilkington jest seryjnie montowany w Mercedesach (nie wiem czy to są inne szyby niż Pilkington montowany przy wymianie) ale jest duuuużo lepszej jakości od serii w Bravo. Ogólnie nasze szybki to bida, bo rysują się od ruchu opływającego powietrza.
W Jumperze mam seryjną wymienioną po pęknięciu na Pilkingtona i w sumie nie narzekam. Jeździ drugi rok i jakoś specjalnie się nie rysuje a auto robi sporo kilometrów w różnych warunkach.

Ogólnie nie wiem jak cenowo wygląda wymiana w Bravo, ale podana przez Ciebie cena wydaje mi się trochę wysoka, bo do Jumpera płaciłem sporo mniej. No chyba, że masz tą szybę wygłuszającą czy jak to tam w Bravo się określa, to może cena wyższa.
 #1895  autor: grzegorz74
 18 gru 2015, 07:54
Wszystko dotychczas robiłem tutaj http://www.maxglass.pl/ ( auta firmowe i prywatne rodziców ), zadzwoń zapytaj, mają umowy z ubezpieczycielami.
 #2121  autor: rybsztein
 19 gru 2015, 09:23
Ja robiłem z PZU w Pilkingtonie. Zadzwoniłem na ich infolinie i wskazali mi na Górczeswkiej vis-a-vis Auchan. Po kilku dniach zauważyłem kilka brzydkich i głębokich rys. Na pewno nie powstały naturalnie ale zauważyłem po paru dniach więc o reklamację ciężko. Oddałem na polerkę i prawie ich nie widać. Sama szyba lepsza od Nordglassu, które pękały mi same z siebie 2 razy a jakiś czas temu dostałem naprawdę sporym kamieniem spod ciężarówy i zrobiło się jedynie malutkie pęknięcie. W samochodzie jest ciszej. Ja nic nie płaciłem ale normalnie w 600zł na pewno by się zmieściło.
 #2585  autor: chelchow
 21 gru 2015, 13:49
JA robiłem w nordglass na połczyńskiej. Jeśli masz diesla to podobno tylko originale szyby są wyciszone. Moja kosztowała około 1300zł szyba ale pokryło mi ubezpieczenie.
 #2626  autor: kubajg
 21 gru 2015, 18:29
U mnie była wymieniana na Guardiana, faktura jest jakoś z połowy 2014 roku na prawie 500 EUR (Niemcy), i już znalazłem na niej kilka dziwnych rysek niezwiązanych z ruchem wycieraczek. Cholera wie skąd się to bierze :o Chyba że ta szyba akurat nie należy do zbyt dobrych...
 #2773  autor: Potar
 22 gru 2015, 12:24
Okej dzięki za info, kwestia tego jak to jest w świetle prawa, bo widzę że od 2 tygodni szyba nie leci dalej tylko trzyma się na tej długości "ok 3cm".
Jak myślicie kwestia czasu, czy lepiej od razu wymieniać, ew wziąć z AC?
 #2793  autor: grzegorz74
 22 gru 2015, 13:55
Tylko z AC, przecież po to je opłacasz, zorientuj się jeszcze w firmie ubezpieczeniowej czy szyba wlicza się w szkodę, wiele firm dziś szybę traktuje inaczej.
 #2795  autor: Michał
 22 gru 2015, 14:07
Większość firm ma opcje auto szyba albo utrzymanie zniżek w AC jak nie ma tego w umowie to policzą jak za szkodę i pójdzie po zniżkach. No i pytanie od ilu ma liczona szkodę. Kiedyś chciałem tak lampę wymieniać ale koszt naprawy byl poniżej 400 zł i nie mogli mi tego zakwalifikować. To było jakieś 6 lat temu albo lepiej wiec nie wiem jak jest teraz.
 #2834  autor: Potar
 22 gru 2015, 17:30
w tym roku i tak mi zjechali zniżki za szkodę, więc jestem ciekaw czy znów po niej pojadą, zadzwonię i dam znać.
A tak na marginesie, zobaczyłem badanie techniczne do 12.12.2015 :D
Przejdzie badanie techniczne z tym pęknięciem?
 #2838  autor: AST
 22 gru 2015, 18:01
Zależy jak dobrze żyjesz z Panem Diagnostą na stacji :), ogólnie nie powinien przejść badania niestety ale jak czasami sprawdzają auto po łepkach to może nikt nie zauważy i klepnie :). Co do jazdy z tym jak trafisz na upierdliwego Pana "władzę" to zabierze Ci dowód. Ja kiedyś jeździłem z pękniętą szybą rok w Bravo I, zaczęło się od kamyka po stronie kierowcy na wysokości wycieraczek(odprysk i 1 cm pęknięcie). Trzymało się to pewnie z pół roku i nic, aż tu nagle któregoś dnia poszło dalej i dalej i doszło na moją stronę(wszystko na linii wycieraczek).No i pięknego dnia na Modlińskiej w Wawie obok mnie na światłach stanął radiowóz, Pan "władza" wjechał za mnie ,nakazał zatrzymanie i w ciągu 5 minut dostałem pokwitowanie za dowód i już. Zero dyskusji, nic nie sprawdzał, czy mam prawko, OC, nic. Interesował go tylko mój dowód.
 #2866  autor: rybsztein
 22 gru 2015, 19:49
Michał pisze:Większość firm ma opcje auto szyba albo utrzymanie zniżek w AC jak nie ma tego w umowie to policzą jak za szkodę i pójdzie po zniżkach. No i pytanie od ilu ma liczona szkodę. Kiedyś chciałem tak lampę wymieniać ale koszt naprawy byl poniżej 400 zł i nie mogli mi tego zakwalifikować. To było jakieś 6 lat temu albo lepiej wiec nie wiem jak jest teraz.
Zależy od umowy. Ja mam w PZU i nie mam żadnych limitów. U tańszych ubezpieczycieli są takie rzeczy, razem z amortyzacją i spadającą kwotą ubezpieczenia w trakcie jego trwanie itp.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
rybsztein pisze:
Michał pisze:Większość firm ma opcje auto szyba albo utrzymanie zniżek w AC jak nie ma tego w umowie to policzą jak za szkodę i pójdzie po zniżkach. No i pytanie od ilu ma liczona szkodę. Kiedyś chciałem tak lampę wymieniać ale koszt naprawy byl poniżej 400 zł i nie mogli mi tego zakwalifikować. To było jakieś 6 lat temu albo lepiej wiec nie wiem jak jest teraz.
Zależy od umowy. Ja mam w PZU i nie mam żadnych limitów. U tańszych ubezpieczycieli są takie rzeczy, razem z amortyzacją i spadającą kwotą ubezpieczenia w trakcie jego trwanie itp.
AST pisze:Zależy jak dobrze żyjesz z Panem Diagnostą na stacji :), ogólnie nie powinien przejść badania niestety ale jak czasami sprawdzają auto po łepkach to może nikt nie zauważy i klepnie :). Co do jazdy z tym jak trafisz na upierdliwego Pana "władzę" to zabierze Ci dowód. Ja kiedyś jeździłem z pękniętą szybą rok w Bravo I, zaczęło się od kamyka po stronie kierowcy na wysokości wycieraczek(odprysk i 1 cm pęknięcie). Trzymało się to pewnie z pół roku i nic, aż tu nagle któregoś dnia poszło dalej i dalej i doszło na moją stronę(wszystko na linii wycieraczek).No i pięknego dnia na Modlińskiej w Wawie obok mnie na światłach stanął radiowóz, Pan "władza" wjechał za mnie ,nakazał zatrzymanie i w ciągu 5 minut dostałem pokwitowanie za dowód i już. Zero dyskusji, nic nie sprawdzał, czy mam prawko, OC, nic. Interesował go tylko mój dowód.

Ja trochę takich zachowań nie rozumiem. Szyba w tym miejscu traci wytrzymałość. Walnie ci drugi kamień i w trakcie jazdy szyba może się posypać w drobny mak. Takie coś to zagrożenie również dla innych uczestników ruchu drogowego. Brak wyobraźni po prostu. Koszt wstawienia nowej szyby do Bravo to 400-600 zł, więc nie jakieś kosmiczne pieniądze, a usługą trwa 2-3h (do 5 max) i warsztatów w Wawie jest od zaje... po prostu. Bardzo dobrze, że zabrano Ci dowód.
 #2870  autor: tadzikpl
 22 gru 2015, 20:22
Szyba przenosi circa 30% sił, musi być cała. Na starym forum pisałem o tym, że w okresie 3 miesięcy dwa razy szybę zmieniałem. Wymieniony oryginał pękł po chwili, Nordglaas juz chyba ze trzy lata bez ryski i odprysku. Ma pasek przyciemniający - to na plus, załamuje obraz pod znacznym kątem - to na minus. No i w Nordglaas nie uszkodzili przy wymianie szyby listew zgarniających i deski, a ASO owszem..

pzdr, tadzikpl
 #2900  autor: AST
 22 gru 2015, 21:10
kolego @ rybsztein ,nie wszystko trzeba rozumieć :), nie uważam, że dobrze ,że zabrano mi dowód. Oczywiście nie pochwalam, nie popieram i nikogo nie zachęcam do jazdy z uszkodzoną/pękniętą szybą tym bardziej jeżeli jest to spore pęknięcie. Teraz wymieniłbym taką szybę jak najszybciej.
 #2947  autor: rybsztein
 22 gru 2015, 23:22
tadzikpl - szyby nordglassu pękały mi same 2 razy. Za trzecim razem wstawiłem Pilkingtona.

AST jakby nie zabierali to masa ludzi nic by z tym nie robiła, ile samochodów widzę z pękniętymi szybami. Na wielu ludzi nic innego nie działa jak zabranie dowodu rej.
 #3029  autor: Potar
 23 gru 2015, 12:07
Nie no oczywiście wiadomo ;)
Wszystko tak na prawdę może stwarzać niebezpieczeństwo na drodze nawet fajne felgi :D
Kiedy np. chcesz wyminąć dziure na szybkości i nie zobaczysz w lusterka, kiedy chcesz ominąć lekkie wniesienie bo masz niskie zawieszenie etc. jest milion rzeczy które stwarzają niebezpieczeństwo na drodze, więc nie wydaje mi się że lekkie pekniecie o długości 2cm na wysokości wycieraczek po stronie pasażera może mnie zabic albo ustrzec przed tym, czy innych użytkowników ruchu drogowego, i kamienie w centrum pewnie dobijają się drzwiami i oknami ;) Ale to tak tylko na marginesie.
Co do tematu można zamknąć , dzwoniłem do ubezpieczalni i dopiero po świętach uda mi się to zrobić, na szczęście nie poleci z moich zniżek, ale niestety wsadzą tam "NORDGLASS".

Pozdrawiam!
 #4685  autor: viv
 04 sty 2016, 22:12
Szybę robiłem w maju 2015. Nordglass, umawianie przez chat na stronie (lol) w niedziele, montaż na drugi dzień. 450 PLN z powłoką hydrofobową (szkoda pieniędzy), ale bez wygłuszenia. nie miałem czasu na AC, OC i zabawy z CarSerwis i sprowadzanie wygłuszonej. Różnica jest, turbo bardziej świszczy. Sama szyba super, po pół roku zero rys, a auto jeździ codziennie po 70 km.

Nie czekałbym z wymianą. U mnie zaczęło się od takiego pęknięcia od kamyka, a już wieczorem miało 30 cm. Szczególnie jak szybko jeźdisz, to szyba mocno obrywa od naporu powietrza.
 #4747  autor: Toolbox
 05 sty 2016, 16:49
Bez off topu mam dwie uwagi:

1. W PZU jest ubezpieczenie samych szyb (80,- zł na rok) i w przypadku uszkodzenia szyb nie lecą zniżki z AC.
2. Ori szyby w Bravo są bardzo podatne na rysy. U mnie na przedniej i tylnej rysy pojawiły się już po 1 zimie do tego przednia jest wyraźnie podziobana przez kamyczki, więc jak można dostać szybę innego producenta, lepszej jakości to chyba warto spróbować.
 #4794  autor: Kimi
 05 sty 2016, 19:43
Mam dwa ślady od uderzeń kamyków? Raczej małe, na przedniej szybie. Ubezpieczenie szyb mam w pakiecie w Liberty.
Czy uznają/zakwalifikują mi szybę do wymiany?