• Mechanik- sensowny warsztat

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #115335  autor: damianSN
 14 kwie 2019, 11:06
Rozumiem, że dobór koloru lakieru bez problemu. Mi też wycenili 600 zł na podstawie opisu uszkodzenia. Z wypustek progów w kilku miejscach zaczęła mi odpadać powłoka zabezpieczająca. Da się to jakoś sensownie zabezpieczyć?
 #115780  autor: bielaPL
 23 kwie 2019, 10:42
Dobra ja szukam blacharza na wymianę progu i kogoś ogarniętego do m32. Czym bliżej Raszyna tym lepiej. Ktoś coś?
 #119003  autor: damianSN
 27 cze 2019, 12:20
rybsztein pisze: 14 kwie 2019, 11:22 Jaka znowu powłoka zabezpieczająca?:) Lakier nią jest:)

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.
Wracając do Auto-Matusik, to jedna poprawka była? Niedokładnie zalakierowali? Chce też u nich wymienić świece, mam nadzieję, ze ogarniają temat.
 #120865  autor: damianSN
 13 sie 2019, 13:23
Biały ekran w Instant/Radio Nav, a w związku z tym brak radia, odtwarzania muzyki itp. Ktoś coś? Ewentualnie może ktoś ma do tego wyjmaki z Wawy?

Tak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=Ke5uIVl_5E8
 #125071  autor: damianSN
 01 gru 2019, 13:23
SCDS Samochodowe Centrum_Diagnostyczno-Serwisowe w Ursusie - ktoś korzystał?
 #132023  autor: Mateuszkooo123
 04 cze 2020, 10:47
cześć wszystkim, znalazłem jakiś warsztat na Woli, opinie na tej stronie widzę że sa bardzo dobre, cennik tez wydaje się przystępny. https://dobrymechanik.pl/mechanicy/wars ... rvice.html Ktoś kiedyś tam był, ma opinie i chciałby się podzielić ?
 #134544  autor: saguero
 01 wrz 2020, 23:48
Panowie gdzie udać sie z ponizszymi tematami:
1. Swiruje klima z ogrzewaniem, działa tylko max zimno i max ciepło, nic pomiedzy wiec cos z elektryka chyba? Domniemam że tutaj najsluszniej udać się do ASO Ziolkowski czy moze jednak nie?
2. Teoretycznie proste rzeczy jak nowe sprezyny i dystanse - czy to da sie spartolić?

Mysle tez o Pablo Garage, bo być moze cos dodatkowo trzeba bedzie cos zrobic ale watpie że oni sie podejma punktow 1 i 2?
 #134565  autor: grzech1991
 02 wrz 2020, 21:08
1, Aktywatory aso lub specjaliści na forum, ja polecam specjalistów na forum. Na aso się zawiodłem, mimo, że było tanio.
 #134572  autor: saguero
 02 wrz 2020, 23:12
A dokładniej ? :)
 #134576  autor: sienka
 03 wrz 2020, 07:46
Kolega z forum ; fiatbravoemotion ze Skierniewic.
 #136781  autor: MarcinK
 07 gru 2020, 20:40
Cześć Wszystkim,

potrzebuję pomocy w znalezieniu warsztatu aby:
- wymienić cały rozrząd (jaki zamiennik polecacie?)
- zreperować tylną wycieraczkę
- wymienić klemy i okablowanie ... (czasem nie odpala i mechanik mobilny który odpalił powiedział żeby to zrobić ...)

Będę wdzięczny za pomoc.
 #136824  autor: Bulny
 09 gru 2020, 23:35
Ja polecam ze swojej strony warsztat u Zbyszka na Rembertowie. Gość porządny, rzeczowy i mega tani jak na Warszawę. Bardziej szuka problemu w aucie niż błądzi i wymienia po omacku jak niektórzy. Mam do niego wyprawę przez całe miasto a i tak wolę jechać tam niż szukać czegoś bliżej.
potrzebuję pomocy w znalezieniu warsztatu aby:
- wymienić cały rozrząd (jaki zamiennik polecacie?)
Ja w wszystkich fiatach którymi jeździłem zakładałem INA, a przy przebiegach 70-80kkm rocznie (Wow, Włoch może być dobrym autem służbowym i nigdy nie zamienię go na tfu... Skodę) rozrząd robię praktycznie co roku. Fiatowskie rozrządy są tanie jak barszcz więc nie ma co kombinować i ryzykować żeby oszczędzić 50zł.
 #138998  autor: sds300
 18 mar 2021, 16:35
Cześć,
Zacząłem mieć problemy z biegiem 3, 5 i wstecznym. Trójka i piątka nie wchodziła przy obrotach powyżej 1000 (zgrzyt). Dodatkowo przy wrzuconej jedynce i trzymanym sprzęgle na postoju czasem telepało całą budą.

Jeden warsztat stwierdził, że to elementy skrzyni i nie podjął się próby naprawy.

Myślałem, że mam M32, więc pojechałem do warsztatu który takowymi się zajmuje. Okazało się, że mam inną skrzynię. Z forum wynika, że C530.6.
W tym właśnie warsztacie stwierdzili, że telepie samochodem ze względu na wtryski i prawdopodobnie problem z biegami to wina elementów sprzęgła.

Pozwoliłem im na diagnozę i wstępny kosztorys naprawy.
Diagnoza i kosztorys:

W aucie nie ma skrzyni M32
Uszkodzony wtryskiwacz 2 i 4 cylindra. Zalecana wymiana/naprawa kompletu.
Skrzynia biegów i sprzęgło do oceny po naprawie wtryskiwaczy.
Hałas z rolki napinacza paska osprzętu i rolki pośredniej.
Spękane koło pasowe wału korbowego (tłumik drgań)

Koszt diagnozy 700 zł :mur:

Kosztorys:
Regeneracja wtryskiwacza 1 cylindra : 800 zł
Regeneracja wtryskiwacza 2 cylindra : 800 zł
Regeneracja wtryskiwacza 3 cylindra : 800 zł
Regeneracja wtryskiwacza 4 cylindra : 800 zł
Programowanie : 200 zł
Filtr Paliwa + wymiana : 225 + 125 zł
Rolka napinacza (lub cały) :180 zł
Rolka pośrednia :70 zł
Pasek osprzętu :70 zł
Koło pasowe wału korbowego :540 zł
Wymiana elementów osprzętu silnika : 200 zł
Koło zamachowe :1900 zł
Śruby koła zamachowego : 84 zł
Tarcza i docisk sprzęgła : 980 zł
Wysprzęglik : 455 zł
Olej DOT4 0,5 l : 24 zł
Uszczelniacz półosi lewej : 40 zł
Uszczelniacz półosi prawej : 40 zł
Olej przekładniowy FUCHS SINTOFL.. : 130 zł
Zmywacz 2 szt. : 40 zł
Wymiana sprzęgła z kołem zamach.. : 707 zł

Suma : 9210 zł :facepalm:

Nie zgodziłem się na naprawy i kazałem złożyć samochód.
Zabrałem go z warsztatu. Ledwo odpalił i po 10 KM usłyszałem klekot pod maską jakby brak cylindra, coś zaśmierdziało, nagle kompletny brak mocy i alarm silnika :mur:

Dotoczyłem się w bezpieczne miejsce i......

To jaki warsztat w Warszawie i okolicach polecacie ?
Dodam, że nie stać mnie na takie sumy jak w powyższym kosztorysie.

Najbliżej mam Włochy, Raszyn. :mod:

Dobra. Ogarnięte.
Wymiana kompletu sprzęgła z dwumasą + uszczelka pod wtryskiem.
Jak narazie biegi wchodzą fajnie.
3600 zł
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, 14:09 przez sds300, łącznie zmieniany 1 raz.
 #139555  autor: Zuber110
 08 kwie 2021, 19:58
Panowie,

mam do zdiagnozowania turbinę IHI VL36. Przy full gazie słychać tylko szum cała moc idzie w gwizdek. Polecicie jakiś warsztat który ogarnia dobrze turbiny, tak żebym nie musiał sam tego sam wyjmować? Może też się okazać, że przyczyna leży gdzie indziej. Pablo niestety zapchany, termin dopiero za miesiąc... Interesuje mnie Wawa i wszelkie okolice w promieniu 20 km.

Z góry dziękuję za pomoc.
 #141567  autor: voytecku
 06 lip 2021, 11:49
Panowie,
Szukam warsztatu, ktory wymieni przednia wykladzine przednia.

Niestety w zimie auto zostalo troche zalane (zakladam, ze ok 1l wody przesaczylo sie do srodka auta przez taka oslonke na szybe, ktora ma zapobiegac zamarzaniu), czego efektem jest malo przyjemny zapach. Z tego, co widzialem, trzeba odkrecic kolumne kierownicy, a sam nie chce tego robic, bo np z wyjeciem foteli czy demontazem plastykowych czesci jakos sobie poradze.

Z gory dziekuje za pomoc,
voytecku.
 #141571  autor: arg
 06 lip 2021, 18:16
Żaden trzeźwo myślący mechanik nie podejmie się takiej roboty. Pytaj po firmach sprzątających auta, detailingach i podobnych - a informacji i opinii na temat takich znajdziesz od groma w sieci.
 #142312  autor: MarcinK80
 15 sie 2021, 20:27
Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Bravo 1.6 diesel 120 KM 2014. od jakiegoś czasu wyrzuca mi błąd Hill Holder, nie chce robić tego w serwisie bo zapłacę odpowiednio drożej, czy możecie polecić kogoś kto specjalizuje się we fiatach i ogarnie mi taki temat z Warszawy czy okolic, jestem z Pruszkowa elektryk wskazał na czujnik sprzęgła, wymieniłem, czujnik hamulca tez wymieniałem. Jest to błąd chwilowy i nie ma reguły w którym momencie, występuje.
Ponadto nie można połączyć się z głównym komputerem. Od toyoty miałem kiedyś tzw. Mechanik ASO po godzinach. Z góry dziękuje.
 #145062  autor: Darek86
 07 sty 2022, 20:23
Dołączam się do pozytywnych opinii na temat użytkownika @fiatbravoemotion że Skierniewic. Naprawił mi niedziałający nawiew. Na 20.00 podstawiłem auto, a następnego dnia o 11.30 było do odbioru 🙂. Wszystko działało jak należy.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8