• Zlot Chrzanów IV

Moderator: Ariel

 #65190  autor: KiDMaN
 19 cze 2017, 17:40
Jeszcze wszyscy nie ostygliśmy po IS a już wstępnie szykować możemy się do kolejnego.
Jak w poprzednim roku proponuję zlot nad zalewem Chechło.

Termin 12-15 Sierpień (Sobota - Niedziela - Poniedziałek - Wtorek [święto dzień wolny])

Wstępnie byłem się zorientować jak wygląda sprawa z domkami które mieliśmy w poprzednim roku.
Są to domki 4 osobowe, chyba jedno mieściło 5 osób. Niektóre mają ścianki działowe.
Domków jest 6 więc pomieszczą około 25 - 27 osób. Jest prysznic choć raczej w klapach proponuje go używać, lodówka i czajnik.
Cena za osobę rok temu wynosiła 40zł i po negocjacji spadła na 35zł. W tym roku myślę że też uda mi się taką wynegocjować jeśli będzie wolne.

Niestety nie zastałem szefa i wiem tylko tyle, że rezerwacje należy wykonywać jak najwcześniej z uwagi że w tym roku domki są oblegane przez Ukraińców którzy przyjeżdżają do pracy i zajmują domki na cały miesiąc z góry.

Zorientowałem się również w Jacht klubie. Niestety prezes był zajęty ponieważ prowadził w tym momencie szkółkę dla dzieci.
Domki w jacht klubie są takie trójkątne.
Obrazek

Pomieszczą 4 osoby u góry i max 1 - 2 na dole. Niestety nie ma mniejszych domków czy opcji 2 osobowej.
Domków w jacht klubie jest 5 więc pomieszczą około 25 - 28 osób

Cena to 25zł bez pościeli. Jeśli ktoś życzył by sobie pościel to cena wynosi 50zł za pierwszą noc.
Związane jest to z tym że jacht klub normalnie nie wynajmuje domków na zloty i nie z tego żyje więc po prostu pokrywają sobie koszt prania pościeli.



Wyżywienie
Opcji na miejscu niestety nie ma. Rozmawiałem jednak wstępnie ze znajomą która rok temu przywoziła schabowe z serem i pieczarkami i również wstępnie rozmawiałem nad opcją dostawy wyżywienia na konkretną godzinę. W tym roku nie chce już dawać opcji do wyboru bo rok temu zanim wszyscy zamówili i się zdecydowali do trwało to dwie godziny. Z opcją kolacji też będzie możliwość.
Obiad to cena około 15 - 17 zł ale rok temu każdy takim obiadem najadł się do syta (bez zupy)
Kłopot może być tylko z śniadaniem. Na miejscu jest jednak bar gdzie można zamówić jakieś zapiekanki hamburgery itp.
W pierwszy dzień proponował bym zrobić jakieś zapasy na miejscu w Tesco Kauflandzie Piotrze i Pawle czy Biedronce. (Jak rok temu pewnie pojedziemy na zbiorowe zakupy)

Parking
Parking jest bezpłatny dla osób zamawiających domek w ośrodku. Osoby odwiedzające na jeden dzień muszą niestety muszą uiścić opłatę za parking 8zł/ dobra + 6zł za pobyt na ośrodku.

W Jacht klubie pewnie jest za free, a dwa że obok jest bezpłatny parking odległość około 20 metrów.

Niestety domek murowany który znajduje się nad zalewem nie jest pod wynajem. Więc komfortu takiego jak na IS na pewno nie będzie. Ta informacja na pewno cenna będzie dla osób które chciały by się wybrać z dziećmi.

Dojazd


Dojazd z Katowic do ośrodka przez autostradę (bramki)
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... 648919!1m0

Dojazd z Katowic do ośrodka z pominięciem opłat za autostradę
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... b1!3e0!5i1

Dojazd z Krakowa do ośrodka przez autostradę (bramki)
https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... 01!1m0!3e0

Dojazd z Krakowa do ośrodka z pominięciem opłat za autostradę
https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... m1!2b1!3e0


Darmowy parking obok Jacht klubu
https://www.google.pl/maps/@50.1400006, ... .79z?hl=pl


Widok street view ośrodka
https://www.google.pl/maps/@50.1399714, ... 6656?hl=pl

Dojście z darmowego parkingu do ośrodka
https://www.google.pl/maps/dir/50.13997 ... !3e2?hl=pl

Gdy będę znał dokładniejsze informacje ( najprawdopodobniej w weekend) dam znać i zacznę zbierać kasę na nocleg. W tym roku zbieram pieniądze od razu od osób które są zapisane, ponieważ w tamtym roku kilka osób zrezygnowało i zostało kilka łóżek i jeden cały domek który opłacałem z własnej kieszeni.

Bardzo proszę o tworzenie listy chętnych. Liczba osób jest ograniczona.

1) KiDMaN
2) gusiaq
3) ...
 #65196  autor: Dziki
 19 cze 2017, 18:16
W takich domkach spaliśmy w Wawrzkowiźnie.
Strasznie duszno i gorąco - ogólnie makabra, tak że lepiej żeby było chłodno na zewnątrz, bo nie można w środku wytrzymać jak jest ciepło na zewnątrz.
Ogólnie mam obawy co do komarów, nienawidzę ich, a wiem że w takich miejscach po prostu zjadają ludzi żywcem.
To moja opinia poparta własnym doświadczeniem z przeszłości, jeśli jednak komuś to nie przeszkadza, to jak najbardziej.
Oczywiście przyjadę odwiedzić - jak ostatnio, jednak nie gwarantuję że będę z noclegiem/noclegami - po prostu mam chyba taką grupę krwi, że komary pożerają mnie na żywca i nie potrafię sobie z tym poradzić...
Gdyby było normalne spanie jak w XXI wieku, to jak najbardziej, niestety w tym wypadku raczej odpadam ( jeśli chodzi o nocleg )
Po pierwsze - nie ma możliwości zabrania żony i córki.
Po drugie - obiecałem wczoraj, że jeśli gdzieś pojedziemy na zlocik czy coś w tym stylu, to teraz zabieram rodzinkę.
Po trzecie - nie cierpię spać w takich miejscach - doświadczenie.
 #65203  autor: jarjar94
 19 cze 2017, 19:35
1) KiDMaN
2) gusiaq
3) jarjar94
 #65204  autor: gusiaq
 19 cze 2017, 19:55
@Dziki w tamtym roku nie pamietam zeby komary ciely.
A ze spaniem zona i corka moga pac u nas. Nie widze problemu wtedy bym nie zostawala na noc na osrodku tyljo wrocilabym z nimi do nas do mieszkania.
3 miejsca z dziaciaczkami by sie znalazly mama + dziecko.
 #65210  autor: Dziki
 19 cze 2017, 20:09
Główny problem też jest taki, że nie wiemy jak Nikola się zachowa - GDZIEKOLWIEK.
Temat komarów też jest ciężki, bo jednego roku są, a w następnym jest ich brak, komary to jak pogoda.
Znam temat z działki szwagra, u mnie problem jest taki, że po komarach mam bąble nawet do dwóch tygodni, więc nie ma rewelacji...i żadna to przyjemność.
Nawet w czwartek/piątek na IS coś mnie pogryzło i mam swędzące grube bąble do dziś...
W sumie chcemy obadać, jak zachowa się Nikola nad morzem za trzy tygodnie i dopiero wtedy mogę jednoznacznie stwierdzić, że można z nią gdziekolwiek jechać na kilka dni.
Do tej pory w sumie nigdzie dalej nie byliśmy, żeby się jasno określić.

Nie chcę wywinąć komukolwiek numeru jaki ktoś tam wywinął w tamtym roku - jeśli jasno deklaruję, że jestem to jestem.
Gdyby to były normalne domki - czyli raczej na pewno brak wilgoci/ co się z tym wiąże brak z dużym prawdopodobieństwem też komarów w domku, to nie ma rozmowy, szkoda, że nie ma tam takiej możliwości.
Za ewentualną gościnę z góry dziękujemy bardzo - będziemy w tym temacie jeszcze z Dorcią dyskutować :)
Na dzień dzisiejszy nic jednak nie obiecuję.
 #65213  autor: KiDMaN
 19 cze 2017, 20:46
Komary będą albo ich nie będzie. Mam podobny problem z nimi. Po IS mnie w lokiec dwa ugryzly i ręka czerwona. Co do domków trójkątów to też nocowałem w nich i faktycznie jest w nich gorąco i duszno. Dwa że dużo mniejsza przestrzeń jest w około. W tych kwadratowych co rok temu bylismy to raz że przestrzeń wieksza. Parking wiekszy zaraz przy budzie z ochroną. Kilka miejscowek na grila. Więcej cienia. Bliżej baru z jedzeniem, bliżej plaży.
W kwesti noclegu u nas to jak pisała Aga, nie ma problemu. Ja moge jechać na warkach 0 i robić za taxi :)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 #65226  autor: Kilgore
 19 cze 2017, 22:27
Co wy możecie wiedzieć o komarach, dzieciaki. Meszki to dopiero są skur/#!..syny.
Te domki nazywają się Brda. Swego czasu jeździłem do takich w lato i w zimę - tragedii nie było :)

P8

 #65227  autor: mathew31307
 19 cze 2017, 22:32
Na komary polecam REPEL 100 :). Prawie czysty DEET. Wystarczy spryskać i komary podlatują na metr i zwracają :). Używany przez armię w puszczach /lasach deszczowych dla ochrony przed moskitami :). A jak ktoś nie chce aż tak kozackiego środka to mugga ma fajny. Roll-on 50% DEET
Wybaczcie off

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


 #65230  autor: Wochu
 19 cze 2017, 22:50
1) KiDMaN
2) gusiaq
3) jarjar94
4) Wochu - nie mogę tego ominąć :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 #65371  autor: Michał
 21 cze 2017, 21:52
1) KiDMaN
2) gusiaq
3) jarjar94
4) Wochu - nie mogę tego ominąć :)
5) Michał, może z Martą i Anią ale to jeszcze będę dyskutował :)
 #65483  autor: gusiaq
 23 cze 2017, 13:42
@Michał tak jak pisałam Dzikiemu, jeśli będzie problem ze spaniem to zapraszam Martę i Anie do nas do normalnych warunków :) Dzikiego żona i córeczka tez się zmieszczą :)
 #65495  autor: Michał
 23 cze 2017, 15:37
Prawdopodobnie będzie jak w zeszłym roku, Marta z młoda i siostra do Hiszpanii a ja sam do Chrzanowa :) Śmiałem sie, ze i to i to na H :P
 #65774  autor: Michał
 26 cze 2017, 19:18
Niestety muszę się wypisać ze zlotu, w tym terminie lecimy do Kopenhagi. :/
 #65901  autor: Zawadek
 28 cze 2017, 22:07
no Kiciuś daleko nie ma , ale nie gwarantuje bo u umnie w pracy urlopy , może piatek sobota do niedzieli max rana :)
 #66463  autor: Wochu
 05 lip 2017, 14:10
Aktualizuję listę:
1) KiDMaN
2) gusiaq
3) jarjar94
4) Wochu - nie mogę tego ominąć :)
 #66471  autor: KiDMaN
 05 lip 2017, 15:06
Czekam na zgłoszenia do soboty 8.07 2017. Przy takiej frekwencji nie będę sie wyglupial i zlotu nie będzie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 #66488  autor: Wochu
 05 lip 2017, 17:53
Jest mi strasznie przykro z tego powodu :( Tyle ludzi... czasem szkoda cokolwiek organizować i się wysilać.
Tak czy siak @KiDMaN ja mogę na flaszkę wpaść !
 #66554  autor: metalman
 06 lip 2017, 07:30
Ja ze swojej strony napiszę, że jestem trochę rozczarowany terminem - myślałem, że będzie początek września, jak w zeszłym roku, i planowałem przyjechać tym razem z żoną i młodym. Niestety w wybranym terminie jestem na urlopie i nie ma szans na przyjazd :( @Wochu, też mi przykro, że termin mi nijak nie pasuje bo bardzo się nastawiałem na ten zlot :(
 #66612  autor: Zawadek
 06 lip 2017, 16:43
@Wochu no ja myśle,,, :D :D no ja na tak to jak :D
 #66613  autor: gusiaq
 06 lip 2017, 16:46
można spróbować ogarnąć termin początkiem września, może wtedy będzie więcej chętnych.
@Wochu możesz zawsze w każdy weekend :P tylko boja się jak to zniesie Twoja wątroba :)